Serdar Ben sonsuzluğa uğurlandı

serdar_ben_manşet.jpg

Ankara’da emek, demokrasi ve barış mitingine yapılan katliamda şehit düşen Serdar Ben,  bugün Gazi Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlandı.

Binlerin akın ettiği cenaze törenine devrimci, demokrat kurumların yanı sıra HDP milletvekilleri ve Gezi Şehitleri’nin ailelerinden Ethem Sarısülük ve Berkin Elvan’ın Anneleri de katılım sağladı.

Cenaze töreninde sık sık, “Ankara şehitleri ölümsüzdür“, “Serdar Ben ölümsüzdür“, “Katil devlet hesap verecek“, “Ankara’da düşene  dövüşüne bin selam” sloganları atıldı. Gazi esnafı kepenk kapatarak Ankara Katliamı’nı protesto etti. Kitle ilk olarak Eski Karakol önünden Gazi Cemevi önüne bir yürüyüş düzenledi. Yürüyüş boyunca Serdar Ben’in fotoğrafları ve pankartları taşındı. Cemevi önüne gelindiğinde Serdar Ben’in tabutunu omuzlarına alan binler, “Şehid namırın” sloganları atarak mezarlığa yürüdü.

images.jpg

“katledenleri biz katledeceğiz”

Binlerce insanın katılım sağladığı yürüyüş kolu mezarlığa geldiğinde burada Serdar Ben’in abisi Ali Haydar Ben kitleye seslendi.

Hem yoldaşını hem de kardeşini kaybettiğini söyleyen Ben, “Artık yeter. Bundan sonra da bizi katledenleri biz katledeceğiz. En ufak bir basın açıklamasında binlerce polis yığınağı yapıyorlar. O gün, canlı bomba ihbarı almalarına rağmen bir tane polis yoktu ortalıkta. Bizi ölüme mahkûm ettiler. Bu işin arkasında devlet var bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Serdar Ben ölümsüzlüğe uğurlandı. Kitle mezarlıkta Serdar Ben şahsında tüm devrim ve demokrasi şehitleri için saygı duruşunda bulundu.

 

Önceki İçerikYÖNTEM ÜZERİNE BİRKAÇ SÖZ
Sonraki İçerikERDOĞAN’IN MECBURİYETİ VE GÜÇLÜ BİR OLASILIK