NoWEF kampanyasına ortak çağrı!

 

Clinton, Blair veya Schröder, Trump, Macron veya Modi: Davos’ta her yıl düzenlenen Dünya Ekonomik Forum, egemen kapitalist sistemin çıkarlarını temsil eden ve ona göre hareket edenlerin bir toplamıdır. Siyaset ve sermaye arasında yapılan bu toplantının asil amacı kamuoyundan uzak kapalı kapılar ardında aranmalıdır.

 

Bunun bir örneği, Trump’ın açık ziyareti ve ona eşlik edecek yüksek kalibreli askerler karşısında İsviçreli sermayenin açık sevincidir. Onun buraya gelmesiyle uluslararası siyasi işbirlikte bir yükseliş beklemiyor tabi ki, bunun için hükmedenler arasındaki çelişkiler çok büyük. Davos`taki tek amacın ekonomik çıkarlar olacağı herkes tarafından biliniyor.

 
WEF (Dünya Ekonomik Forum) ve İsviçre, dünya egemenlerine rahatsız olmadan alışveriş yapabilecekleri bir arka bahçe sunmaya çalışıyor. Bu bizlere, anti-kapitalist protesto gösterisinin meşru ve gerekli olduğunu gösterir.
 
Protestomuz meşrudur, çünkü Davos’ta bir araya gelenler, krizlerin, savaşların ve talanların sorumlusudur. Protestomuz gereklidir, çünkü arka bahçelerini rahatsız etmek kapitalist sistemin çarkına çomak sokmak demektir.
 
Sebebi kapitalist sistemin perspektifsiz liginde yatan toplumsal kutuplaşmada bizim amacımız aşağıdan gelen mücadelelerin arasındaki bağı oluşturup içindeki devrimci perspektifi inşa etmek. Geleceği kendi elimize alarak, kapitalizmin yıkalım!
 
13 Ocak tarihinde Bern’de yapılan güçlü NoWEF eyleminden sonraki hafta sonu Zürih’teki NoWEF – etkinliklerine ve bir sonraki hafta, 23 Ocak’ta Zürih’teki NoWEF eyleminde hepinizi çağırıyor ortak devrimci blok`ta birlikte yürümeye davet ediyoruz.
Smash WEF!
 
Revolutionärer Aufbau Schweiz
Revolutionäre Jugendgruppe Bern
Revolutionäres Bündnis Zürich
Revolutionäre Jugend Zürich
Reviravolta Bern
ask! – Aktion gegen Staat & Kapital
Devrimci Komünarlar Partisi / Birleşik Özgürlük Güçleri (DKP/BÖG)
Anarchistische Gruppe Bern
Yeni Demokratik Gençlik (YDG) – İsviçre/Schweiz/Suisse
 
 
Önceki İçerikKobanê’den devrime, Afrin’den Türkiye’ye şimdi devrim zamanı
Sonraki İçerikFaşizmin Savaş Ve Saldırıları Karşısında Topyekûn Mücadeleye…