Faşizmin Savaş Ve Saldırıları Karşısında Topyekûn Mücadeleye…

 

KHK‘ye (Kanun Hükmünde Kararname) Karşı…

TTE‘ye (Tek Tip Elbise) Karşı… Kadın Cinayetlerine Karşı…

Savaşa Karşı… İşten Atılmalara Karşı…

Adalet, Özgürlük, Eşitlik İçin… Özgür, Eşit Bir Gelecek İçin…

Faşizmin Savaş Ve Saldırıları Karşısında Topyekûn Mücadeleye…

Faşizmi Yeneceğiz Halklarımız Kazanacak…

 

Türkiye oligarşisi KHK‘lerle (Kanun Hükmünde Kararname) ülkemiz faşist diktatörlükle dışta savaş, içte iç savaşı geliştiriyor. Artık Türkiye’de ve Kürdistan’da faşist diktatörlük kolluk küvetleri ve Sarayın çeteleri halklara karşı savaşı yaygınlaştırıyor.

 

Diğer yandan da devrimci tutsakları teslim alma çabasında. Tek bayrak, tek millet, tek din, tek dil söylemlerini bir sopa gibi kullanan faşist Türk hakim sınıfları bugün Türkiye’de AKP-MHP faşist ittifakı ile baskıları doruğa ulaştırdı. Toplumun tüm muhalif kesimleri üzerinde estirilen şiddet ve korku politikası faşist uygulamalarla kat kat artmıştır.

 

12 Eylül’de başaramadığını bugün tekrar, TEK-TİP elbise, kimlik dayatmasıyla başarma çabasında. Çünkü çok iyi biliyorlar ki, devrimci tutsakları teslim almadan toplumu teslim alamaz. Ama yanılıyorlar. Dün faşist 12 Eylül generalleri nasıl başaramadıysa bunlarda başaramayacak. Devrimci tutsaklar yalnız değil . Dün izin vermedik bugünde Tek Tipe İzin Vermeyeceğiz!

 

Şeriatçı faşist iktidar Kadınlara yönelik şiddet ve cinayetleri katlanarak artıyor. „Sübyancılık” suçları çoğalırken, kadınların yaşamına her alanda müdahale ediyor, nikah yetkisini imamlara verirken diğer yandan ise Diyanet, kız çocuklarının 9 yaşında evlendirilmesine kapı açma ahlaksızlığını yayıyor!

 

Dün Suriye’de beslediği, desteklediği çeteleri vasıtasıyla başaramadığını bugün kendisi yapmaya çalışıyor. Kriz ve çöküntüyü Kürt düşmanlığıyla aşma çabasında. Bu saldırı AKP-MHP faşizminin Kürtlerin kazanımlarını yok etme, Kürtleri katlederek, halklarımız arasına düşmanlık tohumları ekerek varlığını koruma çabasında. Kürt, Türk, Arap, Ezidi, Alevi, Süryani, Ermeni… Halklarımızı bir birine boğazlatmaya çalışıyor. Halklarımızın bir biriyle çelişkisi yok, onlar birlikte kardeşçe bir arada yaşama çabasında.

 

Bu savaş Türk devletinin, Kürtlere ve halkalarmıza karşı oluşturduğu milli mutabakat ittifakıdır.

 

Bugün görev, Türk hakim sınıfları ve onun temsilcisi faşist Erdoğan, MHP ve AKP’ye karşı Kürt halkıyla birlikte mücadeleyi yükseltme zamanı. Kürt halklarının katliamı tüm halkların katliamıdır.

 

Bugün görev, dün Kobanê kuşatmasında olduğu gibi birlikte sahiplenme, birlikte mücadeleyi yükseltme günüdür…

 

Bugün görev faşist diktatörlüğe ve savaşa karşı devrimci savaşı yükseltmek, her alanda mücadeleyi

sahiplenme günüdür.

 

Birleşik Mücedele, Birleşik Devrim için her alanda faşizme karşı Kavgaya, Mücadeleye…

 

Devrimci Komünarlar Partisi / İsviçre

17 Ocak 2018

 

 

Önceki İçerikNoWEF kampanyasına ortak çağrı!
Sonraki İçerikNoWEF kampanyasına ortak çağrı! Gemeinsamer Aufruf zur NoWEF-Kampagne!