İsviçre’de KBDH’ın kuruluşu selamlandı

 

 

İsviçrenin başkenti Bern’de İsviçreli kurumlar ve Türkiyeli Kürdistanlıların ortak organize ettiği “Erdoğan diktatörlüğüne Hayır” yürüyüş ve mitingi coşkulu geçti. 

 

İsviçreli Anti-faşistlerin miting alanına düzenlediği yürüyüşe “Kadınların Birleşik Devrim Hareketi’ni (KBDH) selamlıyoruz, özgür kadın ruhuyla faşizmi yıkalım, kadınların birleşik mücadelesini yükseltelim” ve HBDH’ın kuruluşunun 1. yılını selamlayan “faşizmi yeneceğiz, halklarımız kazanacak, birleşelim, savaşalım, kazanalım” pankart ve bayrakları taşındı. DKP-Kadın Komünarlar Birliği’nin KBDH selamlaması ve HBDH pankartları yabancı basın ve kitle tarafından büyük ilgilyle karşılandı. Miting alanına girerken, alanda bekleyen kitle HBDH pankart ve bayraklarını alkışlarla karşıladı.

 

Mitingde HDP Milletvekili Felek Naz Uca, HDK-A İsviçre eş başkanı Meral Güngör, Zürich Beritan kadın meclisi temsilcisi, DEM-KURD eşbaşkanı, Cenevre sosyalist parti temsilcisi, İsviçre işçi sendikalar birliği temsilcisi, Yeşiller Partisi İsviçre Federal Millvetvekili Sibel Arslan ve Solitarité temsilcisi kitleye hitap etti. Tüm konuşmacılar faşizme ve Erdoğan diktatatörlüğüne karşı birlik, mücadele ve dayanışma çağrısında bulundu. Med kültür merkezi müzik grubunun coşkulu ezgileriyle devam eden miting halaylarla sona erdi.

 

DKP-Kadın Komünarlar Birliği

25 Mart 2017

 

Önceki İçerikNEWROZ PÎROZ BE!
Sonraki İçerikNEWROZ’DA ERDOĞAN SALTANATINA BİR KAZIK DAHA ÇAKILDI