HBDH Kuruluşunu Gazi Mahallesi’ndeki Gösteri ve Direnişle de Duyurdu!!

* devrimcikarargah.org’dan alinmistir.

12 MART 2016

Kürdistan ve Türkiye devrimci hareketlerinin TC egemenlerinin gerici, faşist, sömürgeci ve katliamcı saldırı politikaları karşısında oluşturduğu Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nin kuruluş bildirisinin Türkiye sunusu 12 Mart Gazi olaylarının yıl dönümü ve Gezi olayları sırasında katledilen Berkin ELVAN’ nın ölüm yıldönümünde Gazi mahallesinde yapılan bir gösteriyle tüm Türkiye ve Kürdistan halkalarına duyuruldu.

Beklenildiği gibi AKP’nin çeteci polisi gösteriye saldırmakta hiç zaman yitirmedi. Bu saldırıya karsı devrimciler iki saat kadar süren bir direnişle karşılık verdiler.

gazi.jpg


 

Eylem sırasında Devrimci Karargâh milisleri YDGH üyeleriyle hareket etmiş ve merkezi talimata uyarak her hangi bir örgüt sloganı ve ajitasyonda bulunmadan bu direnişteki yerini almıştır. MKP/HKO, MLKP, TKP/ML, YDG/H ve Devrimci Karargâh militanlarının katılımıyla gerçekleştirilen eylemde AKP’ nin çeteci kolluk kuvvetleri ile Devrimci Karargâh milisleri arasında Gazi Mahallesi ara sokaklarında kısa süren silahlı çatışma yaşanmış ve militanlarımız kontrollü bir şekilde geri çekinilmiştir.

Bilinmelidir ki, Türkiye ve Ortadoğu politikalarıyla çıkmaza düşen AKP ve Saray iktidarı gerici bir sapkınlıkla Türkiye Kürdistanı’nda katliamalar yaparak bütün ülke ve bölge üzerinde kurmak istediği korku hükümdarlığı Kürt halkının direnişi karsısında gün be gün erimektedir. HBDH öncülüğünde bu direnişe artık Türkiye emekçileri, aydınları, kadın ve gençleri, tüm devrimci ve demokratları da katılacaktır. HBDH bunun için kurulmuştur ve bu direniş sonrasında sadece AKP değil ona yol veren bütün oligarşik düzen  yaratmış oldukları bu kan deryasında boğulmaya mahkum olacaklardır.

Türkiye halkları unutmamalıdır ki bu gün bu zülüm varsa onun karşısında elbet direnen mazlumlar ve onların öncüsü devrimciler de vardır; direnen nice İbrahim Kaypakkaya ‘lar , Mazlum Dogan’lar, Deniz Gezmis’ ler, Mahir Cayan’lar, Orhan Yılmazkaya’lar da vardır…

Buradan bir kez daha halkların onurlu savaşını ve direnişini selamlıyoruz.

Birlik Mücadele Zafer

Yasasin Devrim ve Sosyalizm

Kahrolsun Emperyalizm ve Sömürgecilik

DEVRİMCİ KARARGÂH

milisleri

Önceki İçerikHERYER NEWROZ HERYER SERHİLDAN…
Sonraki İçerikOPORTUNİST ÜÇÜNCÜ DÖNEMİN SONU DEVRİMCİ DÖRDÜNCÜ DÖNEMİN ÖRGÜTLENMESİ OLARAK BİRLEŞİK DEVRİM HAREKETİ