Faşizme, savaşa, işgale karşı ayağa kalkma zamanı

 

Faşist sömürgeci Türk devletinin özgür Rojava’ya karşı başlattığı işgal saldırısı başladı. Bulunduğunuz her alanda bütün imkân ve olanaklarınızı seferberlik ruhuyla bu işgal ve sömürgeci faşist T.C’nin halklarımıza karşı başlattığı savaşa karşı direnmek ve bu savaşı devrimci iç savaşa çevirmek görevimizdir.

Dün DAİŞ çetelerinin eliyle yapmaya çalıştığını başaramayınca hamisi faşist T.C. kendisi devreye girdi. DAİŞ zihniyetli, soykırımcı katil devlet utanmazca bu halklarımıza karşı başlattığı soykırım, imha savaşının adını; “barış pınarı” koymuş. Ülkeyi bölgeyi kana boğan katilleri, yaratıkları bu kan pınarında, kendi kanlarıyla boğmaktan başka çare yok.

Faşist AKP-MHP ittifakı kadar bu katliam girişiminde, bu başlayan işgal karşısında faşist CHP’de onlar kadar suçlu ve onun ortağıdır. İstanbul seçimleriyle birlikte halklarımıza yeniden umut haline getirilmek istenen faşist CHP’nin suçunu kimse hafifletemez.

Bu savaşla halklarımıza yaşatılmak istenen zulüm, bu katliam karşısında sessiz kalmak ya da mış yapmak bu suça ortak olmaktır.

Nasıl ki Kobanê’yi, Rojava’yı birlikte savunduk, birlikte bedel ödediysek, bugün de bunu korumak, devrimi yaymak başat görevimizdir.

İşgalci sömürgeci savaşa hayır

Faşizme karşı olmak, birleşmek, savaşmak devrimci savaşı yükseltmektir.

Kahrolsun faşizm yaşasın mücadelemiz

Yaşasın birleşik devrim

Faşizme karşı tek yol devrim

Devrimci Cephe

9 Ekim 2019

Önceki İçerikPROLETARYA ENTERNASYONALİZMİNİN SİMGESİ CHE
Sonraki İçerikROJAVA İÇİN AYAĞA KALK