Zürih’te AntiWEF – Donald TRUMP karşıtı eylem ve EFRÎN DAYANIŞMASI

Her Yer Efrîn

Her Yer Direniş

Dünyanın birçok yerinde Efrîne yönelik Faşist Türk devletinin saldırıları kınanırken, özellikle Avrupa’nın tüm şehirlerinde Kürdistan’lılar ve devrimci kurum ve kuruluşlar her gün sokaklarda. Her geçen gün giderek büyüyen kitlelerin öfkesi sokaklara damgasını vuruyor.

Türk devletinin Efrîn’de başlattığı işgal girişimine yönelik İsviçre’de yaşayan Kürdistanlı, Türkiyeli devrimci kurumlar, Aleviler, Irak ve İran’lı partilerin oluşturduğu Efrîn-Rojava Dayanışma Platformu her gün İsviçre’nin tüm kantonlarında alanlarda. Binlerce Kürdistan’lı, Türkiyeli ve devrimci, demokrat, savaş karşıtı, Türk devletinin işgal girişimini protesto ederken, “Efrîn düşmeyecek ama Erdoğan düşecek” mesajı veriyor. İsviçre’nin Davos kentinde başlayan birçok devlet başkanının katıldığı 48. Dünya Ekonomik Forumu’nu protesto etmek amacıyla İsviçre’nin birçok kentinde düzenlenen eylemlere Efrîn damgasını vurdu, Türk devletinin Efrîn’e yönelik saldırına dikkat çekildi.

Devrimci Komünarlar Partisi ve Birleşik Özgürlük Güçleri olarak AntiWEF komitesinde yer alarak İsviçreli enternasyonalist yoldaşlarımızla başarılı bir eylemlik organize ettik.

Tüm kantonlarla birlikte Zürich’te binler coşkulu bir şekilde meydanlara çıktı. Zürich’teki Anti-WEF ve Donald TRUMP karşıtı miting ve yürüyüş EFRÎN DİRENİŞİ’nin rengine boyandı.

Her yıl geleneksel olarak İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Davos Zirvesi olarak da bilinen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) 23 Ocakta İsviçre’nin birçok kentinde protesto gösterileriyle başladı.

Zürih’te binlerce kişinin ve birçok kurumunun katıldığı miting ve yürüyüş coşkulu geçti. Emperyalistlerin uluslar arası siyasi, ekonomik, ekolojik, kadına yönelik politikaları eleştirilirken, yürüyüşe Türkiye ve Kürdistanlıların oluşturduğu Efrîn-Rojava Dayanışma Platformu güçlü katılımıyla damgasını vurdu. Ağırlıklı İsviçreli anti-faşistler, sosyalist, muhalif kurumların katıldığı gösteride deyim yerindeyse Enternasyonal Dayanışma sloganının içi dolduruldu. Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) karşı slogan ve konuşmalarının yanı sıra miting ve yürüyüş boyunca faşist Türk devletinin Efrîn’e yönelik saldırılarına yer verildi. Ve sürekli faşist Erdoğan karşısında Kürt halkıyla ve Efrin halkıyla birlikte olduğu vurgulandı.

ROJAVA halkının emperyalist Rusya, ABD, Almanya, Fransa ve diğer NATO’cu gerici faşist devletlerin insan hakları, barış söylemlerinin ikiyüzlü politikalarına karşı, İsviçreli devrimci, barış sever, demokrat insanlar EFRÎN’nin YANINDAYIZ mesajı damgasını vurdu.

Efrîn – Rojava Dayanışma Platformu merkezi eylemliklerin yanı sıra her gün tüm şehirlerde 18.00 de eylemlik içinde olacak. Efrin Direnişini sahiplenmeyi, kesintisiz eylemleriyle devam ettirecek.

Zürih – 23 Ocak 2018

Önceki İçerikHer Yer Efrîn – Her Yer Direniş
Sonraki İçerikEFRÎN İÇİN 27 OCAK’TA AVRUPA’DA HAYATI DURDURALIM