THKP-C/MLSPB gerillası Kadir Tandoğan anıldı

TSK’nın Medya Savunma Alanları’na gerçekleştirdiği hava saldırısı sonucu yaşamını yitiren THKP-C/MLSPB savaşçısı Muhammed Arslan (Kadir Tandoğan) şehit düştü. Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) bileşenleri, Arslan için anma töreni düzenledi.

Saygı duruşunun ardından HBDH bileşenleri mesajlarını okudu.

THKP-C/MLSPB: Selam Olsun Özgürlük Ateşini Dağ Doruklarında Körükleyenlere

THKP-C/MLSPB adına okunan mesajda, Tandoğan’ın 2014 yılında saflarına katıldığını belirterek, yerelde milis güçleri içerisinde yer aldığını kaydetti.

Tandoğan’ın 2015 yılının Nisan ayında mahalle arkadaşı, dostu ve yoldaşı Alper Çakas’la birlikte Rojava’ya geçtiği belirtilerek, “Rojava’da kuruluşu gerçekleştirilen Enternasyonalist Özgürlük Taburunda, Parti-Cephe savaşçısı olarak, Kumutan Rubar Qamışlo hamlesine katılarak, Kobanê ve Cizîr kantonlarının birleştirilmesinde Parti-Cephe bayrağını, Enternasyonalist bir devrimci olarak dalgalandırmıştır” denildi.

Mesajda, şu bilgelere yer verildi: “Muhammed Arslan yoldaş, Partimizin kır gerillası faaliyetlerinin başlatılmasında öncü gerilla olarak görevlendirilmiştir. Özgürlük ateşinin yandığı Kürdistan dağlarında, 5 Ağustos 2016 tarihinde, darbeci-faşist TC ordusunun hava saldırısı sonucu şehit düşmüştür.

Muhammed Arslan yoldaş, THKP-C/MLSPB tarihine ilk kır gerillası olarak adını yazdırmıştır. O kısacık yaşamına, metropollerde milis, Rojava’da Enternasyonalist savaşçı, dağlarda Parti-Cephe gerillası olmanın anlamlarını yüklemiştir.”

Arslan’ın 16 yaşında mücadele katıldığı, yoldaşlık ilişkileri ve devrimci iradesi bakımından örnek olduğu kaydedilen mesajda, şunlar ifade edildi: “Onlar ki; Serpil Polat’ın ateşten gömleğini giyinenler, zindanlardaki isyan ateşini dağ doruklarında körükleyenlerdir. Onlar ki; Türkiye ve Kürdistan emekçi halklarının namludaki öfkesidir. Onlar ki; sömürge ve ezilen Ortadoğu halklarının inancı, kimliği ve özlemlerinin taşıyıcılarıdır.Onlar ki; teslimiyet çağrılarını reddederek kesintisiz savaşı sürdürenlerin yoldaşlarıdır. Onlar ki; Türkiye halklarının kurtuluş cephesinin yolcularıdır.

Biz Parti-Cephe hareketi olarak diyoruz ki; Kürdistan dağlarında yanan isyan ateşini, bağımsızlık düşlerinin gerçekleşeceği Ziganalara, Toroslara, Kaçkarlara taşıyacağız. Biz Parti-Cephe hareketi olarak diyoruz ki; Bağımsız, Demokratik, Sosyalist Türkiye’yi kurana dek emperyalizme, oligarşiye ve faşizme karşı kesintisiz savaşı sürdüreceğiz.” 

 

HBDH: Şehitlerimizin Bıraktığı Devrimci Sancağı Dalga Dalga Yayacağız

Darbe girişiminin ardından Türkiye’de yaşanan baskılara dikkat çeken HBDH, Cerablus ve Rojava’ya yönelik saldırıları hatırlattı. Mesajda, “Fakat nafile, Türkiye, Kürdistan ve Ortadoğu emekçi halkları, Ortadoğu halklarının demokratik birliği temelinde ve birleşik devrim hareketinin neferleri ile statükocu, işbirlikçi ve halk düşmanı Ortadoğu düzeninin sahiplerine aynı kararlılıkla yanıt verecektir” denildi.

Mevcut Ortadoğu düzenini reddeden ve neferlerinden biri olan Muhammed Arslan’ı anan HBDH, şunları belirtti: “Muhammed Arslan yoldaş, Rojava’da kuruluşu gerçekleştirilen Enternasyonalist Özgürlük Taburu’nda, Parti-Cephe savaşçısı olarak, Şehit Rubar Qamışlo hamlesine katılarak, Kobane ve Cizîr kantonlarının birleştirilmesinde Parti-Cephe bayrağını, Enternasyonalist bir devrimci olarak dalgalandırmıştır. Bu temelde halkların birleşik devrim hareketinin kuruluşu ile birlikte daha fazla sorumluluk alarak yükselen devrimci mücadelenin öncü neferleri arasına katılmıştır.

Biz, Halkların Birleşik Devrim Hareketi olarak Sevda Çağdaş’ların, Alper Çakas’ların Ebu Leyla’ların Eylem Ataş’ların Rojava’da gerçekleştirdikleri devrimci enternasyonalist tutumu sürdüreceğiz. Türk, Kürt, Arap ve diğer halkların eşit, özgür ve demokratik temelde kurtuluşunun gerçekleşeceği güne kadar devrimci enternasyonalist mücadeleyi sürdüreceğiz.

Ne Türkiye, ne Kürdistan ve ne de diğer mazlum halklar alternatifsiz değildir, devrimci mevzi halklarımızın birleşik devrim hareketidir.

Biz HBDH olarak Muhammed Arslan yoldaşın şahsında tüm devrim şehitlerinin bizlere bıraktığı devrimci sancağı Türkiye’ye, Kürdistan’a ve Ortadoğu’ya dalga dalga yayacağız.”

MKP: Şehitlerimize Bağımsız Ve Özgür Bir Ülkede Yaşama Sözümüz Var

Maoist Komünist Partisi’nin (MKP) mesajında ise şunlar kaydedildi: “Bir yoldaş daha kutup yıldızı olarak bizlere görevlerini emanet etti. Birleşik Devrim Hareketi olarak yakından tanıdığımız ve bildiğimiz bir yoldaşı daha ölümsüzlüğe uğurladık. Bedenini toprağa, mücadelesini halklarımıza armağan ederek Kadir Tandoğan (Muhammed Arslan) yoldaş ölümsüzler kervanına katıldı.

Kadir Yoldaş halk gençliğinin öfkesi, kini, militan devrimci duruşun simgelerinden, öncülerinden biri olarak halk gençliğinin nasıl bir duruş sergilenmesi gerektiğinin de adı ve tarifi olmuştur. Halk Gençliği Kadirleşerek Birleşik Devrim Hareketinde yerini almalıdır, Kadir Yoldaşın çağrısıdır bu.

Genç yaşına rağmen yüreği ve ufku tarifsiz genişlikte olan Kadir Yoldaşa, asla geriye düşmeden devrim, sosyalizm ve kominiz mücadelesinde daha kararlı militan savaşçılar olarak ısrar pratiğimiz sürerek layık olmaya çalışacağız. Bu temelde Kadir Yoldaş şahsında THKP-C/MLSPB’den yoldaşlara taziyelerimizi iletirken acıları acımız, yolları yolumuz diyerek devrim, sosyalizm ve komünizmin mücadelemizde yaşatacağımızı ilan ediyoruz.”

MLKP Hüseyin Demircioğlu Akademisi Komutanlığı: Devrim İdeallerini Zafere Ulaştıracağız

Tüm devrim şehitlerini anan Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) Hüseyin Demircioğlu Akademisi Komutanlığı’nın mesajı ise şöyle: “Soykırımcı ve katliamcı sömürgeci faşist diktatörlüğün topyekün ezme ve yok etme saldırılarının bir parçası olarak alanımızdaki bombardımanda, HPG savaşçılarıyla birlikte savaşçınız Kadir Yoldaşın da ölümsüzleştiğini öğrendik. Kadir Yoldaşı şahsen de tanıma fırsatı bulmuştuk. Genç bir devrim savaşçısı olarak güven vermiş, inançlı ve mütevazı bir devrimci olarak sevgimizi kazanmıştı. O daha büyük devrimci görevlere hazırlanırken ölümsüzleşti.

Örgütümüzün ve HBDH’mizin genç ve yiğit bir savaşçısını kaybetmenin acısını derinden yaşıyor, acınızı derinden paylaşıyoruz. Şehit düşen sevgili Kadir yoldaşımızın ve onunla birlikte ölümü kucaklayan diğer HPG’li yoldaşlarımızın hesabını soracak ve onların devrim ideallerini mutlaka zafere ulaştıracağız.

 

Özgür Gelecek http://ozgurgelecek1.net

Önceki İçerikYÜKSELEN DİRENİŞ FAŞİZMİN KAÇINILMAZ SONUCUNU MUŞTULUYOR
Sonraki İçerikSiper yoldaşı, mücadele arkadaşımız, THKP-C MLSPB savaşçısı Kadir Tandoğan (Muhammed Arslan)’nı kaybettik