Şimdi Her Yer Afrin, Her Yer Direniş

 

Bugün Avrupanın tüm kenterinde fasişt Türk devletinin Afrin‘e yönelik saldırı ve işgaline karşı on binler sokaktaydı.

 

Çöküntü içinde olan faşist Türk devleti sistemini kurtarmak ve hakimiyetini devam ettirebilmek için içte dışta halklarımıza karşı topyekûn savaş başlatmış bulunmaktadır. Ülke içinde KHK’lar, zindanlara Tek Tip Elbise dayatması, kadınlara karşı cinayetler ve tecavüzler, çocuk istismarları, muhalifleri zindanlara tıkamakta, Alevilere diyanet vasıtaıyla saldırmakta, kısacası kendisi dışında olan herkese savaş ilan etti.

 

Bu savaşın en büyük hedefi Kürt halkıdır. Kuşkusuz Kürt halkını kendisine hedef seçmesi boşuna değil. Kürt Özgürlük Hareketinin gelişimi faşist rejimi hareket edemez hale getirmesi temel etkendir.

 

İşte bunun için ki baştan beri Suriye‘de yaşananlar faşist Türk devletinin politikaları ve yöneliminden bağımsız değil. Önce Rovaja devrimini boğmak, Kürt Özgürlük Mücadelesinin elde ettiği kazanımlar ve dünya halklarına verdiği ‘kazanabiliriz‘ meajı başta faşist Türk devleti olmak üzere tüm uluslar arası güçleri ürkütmüştür. Önce kendi beslemeleri ve yönlendirmeleri altında olan DAİŞ  ve benzeri çetelerle bunu boğmak, yok etmek istediler. Bunu başaramadıkları noktada bugün fiili olarak faşist Türk devleti kendi ordusuyla Kürt halkının katliamı için harekete geçti.

 

Afrin‘e yönelik başlatılan bu savaş direk Kürt halkının katledilmesini hedefliyor. Kürtler üzerinden katledilmek istenen başta orta doğu bölgesi olmak üzere tüm dünyada özgürlük, demokrasi, eşitlik için mücdele eden tüm hakların ve insanların katledilme istemidir.

 

İsviçrenin Zürih şehrinde Kürt Özgürlük Hareketi, türkiyeli devrimci, sosyalist kurumların ortaklaşa organize ettiği ‘savaşa ve diktatörlüğe hayır‘ miting ve yürüyüşü binlerin katılımıyla coşkulu geçti. Gerek mitingte gerekse yürüyüş boyunca faşist Türk devletinin içte ve dışta dayattığı savaşa karşı herkesin bulunduğu alanda var gücüyle mücadeleyi yükseltme çagrısı yapıldı.

 

Yürüyüş ve mitingin bitiş saatine doğru faşist Türk devletinin Afrin’e karşı soykırımcı savaşı başlattığı haberinin alınması üzerine miting alanındaki kitle tekrar harekete geçerek Zürih merkez istasyonuna doğru yürüyüşe geçti. Zürih merkez istasyonunda oturma eylemi yapılarak başlatılan savaş lanetlendi, buna karşı insanım, insanlıktan yanayım diyen herkesin harekete geçmesi çağrısı yapıldı.

 

Bugün Afrin’e yönelik başlatılan soykırımcı savaşa karşı Her Yer Afrin Her Yer Direniş ve dün nasıl Kobanê‘yi birlikte savunup birlikte devrimi geliştirdiysek, bugün de aynı ruh, aynı coşkuyla Afrin’i sahiplenmek faşist isgalcileri yenme hamlesi yapmalıyız.

 

Bugün görev, Afrin’e sahip çıkmak, Türk hakim sınıfları ve onun uluslar arası destekçileri  karşısında tek yürek olup Kürt halkıyla birlikte mücadeleyi yükseltme, Kürt halkını katletmek isteyenleri tarihin çöplüğüne gönderme günüdür.

 

Bugün görev, faşist diktatörlüğe ve onun uluslar arası destekçilerine karşı devrimci savaşı yükseltmek, her alanda mücadeleyi sahiplenme, geliştirme günüdür.

 

Her Yer AFRİN Her Yer Mücadele!

Katledilmek İstenen Sadece Kürt Halkı Değil, Tüm İnsanlığımızdır!

Kürt Halkı Yalnız Değildir, Hepimiz Kürdüz, Hepimiz Afrinliyiz!

 

Devrimci Cephe

20 Ocak 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki İçerikHele Ulaş’a Ulaş’a… Ulaş benzerdi güneşe…
Sonraki İçerikAfrin’de, Tek Tip Elbise’de, asıl yok edilmek istenen insanlığımız