KÜRDİSTAN VE ERMENİSTAN HALKLARININ DİRENİŞİNİ SELAMLIYORUZ!

12 Eylül tarihinde KCK, “Tecride, Faşizme, İşgale Son: Özgürlüğü Sağlama Zamanı” başlıklı bir hamle başlattığını ilan etti. Her şeyden önce faşist iktidarın Türkiye ve Kürdistan halklarına dönük yürüttüğü savaş ve işgal politikaları karşısında KCK’nin başlattığı devrimci hamleyi selamlıyoruz. Bu hamle faşizmin özellikle Kürdistan halkına dönük savaş, sömürgeleştirme ve asimilasyon politikaları karşısında devrimci bir tutum alıştır.

Bu hamle çerçevesinde Türkiye ve dört parça Kürdistan’a dönük mücadele sloganlarıyla ve bu sloganları sahiplenen açıklamaları selamlama ve pratiği gereği Devrimci Cephe Milislerimiz tarafından Ege bölgesinde bir dizi eylem gerçekleştirilmiştir.

Bizler Devrimci Cephe Milisleri olarak KCK’nin başlattığı devrimci hamleyi önemli ve değerli buluyoruz. Bu temelde birleşik devrim güçlerinin görevi Türkiye ve Kürdistan devriminin ortak mücadelesini büyütmek ve faşizmi yıkacak olan birleşik devrim bayrağını Türkiye metropollerinde daha da güçlü dalgalandırmaktır.

Ayrıca yakın zaman içerisinde Ergenekon ve Kızıl Elma koalisyonun AKP-MHP iktidarının, hedefinde yine Ermenistan Halkı bulunmaktadır. Uyarıyoruz kardeş Ermeni halkına kalkan el, faşizme misliyle dönecektir.

İşçiler, kadınlar, gençler, Kürtler, Ermeniler ve bütün halkımız bu faşist iktidarın zulmü karşısında kendi hakları için mücadele etmekte ve direnmektedir.

KCK’nin başlatmış olduğu devrimci hamle, Türkiye cephesinde Komutan Orhan YILMAZKAYA pratiğine dönüşmelidir. Faşizmi yıkacak olan Türkiye ve Kürdistan halklarının ortak birleşik devrim mücadelesidir.

Bu çerçevede; 20.09.2020 Pazar günü Konak Kadifekale Mahallesinde Hacı Ali Efendi Caddesi üzerinde bulunan işgalci polis çetelerinin kurduğu mobil bölgeye stratejik noktadan Milislerimizce havai fişekler ve EYP ile saldırılmış ve yol kapatma eylemi gerçekleştirmiştir. Eylemde bölge belli bir süre denetim altında tutulduktan sonra Milislerimiz güvenli bir şekilde alandan çekilmiştir.

29.09.2020 Salı günü İzmir’in Karşıyaka İlçesi Hasan Ali Yücel Bulvarı sahilinde bulunan işbirlikçilere ait bir restoran, Milislerimizce teknik yöntemler kullanılarak yakılmıştır.

Gün faşizme karşı birleşik devrim mücadelesini yükseltmek ve faşist iktidardan hesap sorma günüdür. Bu temelde bütün imkanlar değerlendirilmeli ve faşizme anladığı dilde cevap verecek bir mücadele pratiği içinde olunmalıdır.

YAŞASIN DEVRİMCİ CEPHE MİLİSLERİ!

YAŞASIN HALKLARININ KARDEŞLİĞİ!

KAHROLSUN FAŞİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ!

DEVRİMCİ CEPHE MİLİSLERİ

30 EYLÜL 2020

Önceki İçerikAzerbaycan Ermenistan değil, Türkiye Ermenistan savaşı
Sonraki İçerikGeleceği kazanmak için, önce kazanmaya hazır olmalıyız