KBDH: ”FAŞİZM YENİLECEK, BİRLEŞEN, ÖRGÜTLENEN HALK KAZANACAKTIR” !

Kahrolsun faşizm, yaşasın Kadınların Birleşik Devrimci Direnişi ! Kurtuluşa kadar savaş !

 

Devrimci hareketlerin tarihinde öyle anlar vardır ki, yaşlı ağaçlara atılmış derin çentikler gibi aradan kaç yıl geçerse geçsin silinip gitmezler.

 

Ocak ayı, sadece yeni bir yılın başlangıcı değil, Demokratik, devrimci sosyalist hareketin, çeşitli ulus ve milliyetlerden, Türkiye ve Kürdistan halklarının kurtuluş mücadelesinde ölümsüzleşenlerden ileri gelir.

 

Enternasyonal proletaryanın komünist önderi Lenin, Karadeniz de Mustafa Suphi ve yoldaşları, Malatya Beylerderesinin üç yiğidi ; İlker Akman, Hasan Basri Temizalp ve Yusuf Ziya Güneş, İstanbul’da Hrant Dink, Paris ‘te ; Sakine Cansız, Leyla Şaylemez, Fidan Doğan, Cizre de ; Seve, Pakize, Fatma ve daha nice yoldaşımız Ocak ayında ölümsüzleştiler.

 

Devrimci savaş içerisinde yer alan tüm bu şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Bıraktıkları devrimci değerlere, birleşik devrimci savaşımızı daha fazla geliştirerek sahip çıkacak, kurtuluş bayrağını yükselterek cevap olacağız.

 

İşçiler, Emekçiler, Tüm ezilenler;

Tarihten bu yana, baskı ve katliamlar eksik olmadı. Osmanlının zulmü belki tarihsel olarak geride kaldı ama faşizm, Kemalist burjuva diktatörlüğün tüm gerici yanlarını alarak yıllardır işçi, emekçi, Kürt, Ermeni, Laz, Alevi ve farklı inanç sahiplerine zülüm ediyor. Bugün AKP faşizminin, dayandığı siyaset soykırımcı yaklaşımın devamıdır. Bütün bir siyasal ve toplumsal yaşamı tek tipleştirme, iradeyi kırma ve teslim alma saldırıları sürüyor. “Tek ulus, tek devlet, tek dil” sloganı bir kez daha ısıtılarak servis edilmektedir. Son olarak da bunlara ‘’tek tip elbise , çocuk gelinler ve her türden kadın köleliğini gelenekselleştiren, eve hapseden, tekme atan, tecavüz edeni koruyan’’ bir egemen erkek hukukunu giderek meşrulaştırıyor. Bu çürümüş, köhnemiş faşist sistemi, biz devrimci kadınlar asla kabul etmedik, etmeyeceğiz. Bu kapsamlı saldırılara karşı kapsamlı mücadele meşrudur.

 

KBDH OLARAK ; Bugün faşizmin tüm baskı, terör, tutuklama, katliam ve saldırı dalgasına karşı güçlü bir barikat olmak, demokratik, yurtsever halkımızı, alanları mücadeleleriyle hiç boş bırakmayan gençleri ve kadınlarımızı, Türkiye ve Kürdistan devrimci ve sosyalist güçlerin silahlı mücadele de dahil tüm araç ve yöntemlerle, bulundukları her yerde, faşizme karşı birleşik devrim gücünü büyütmeye çağırıyoruz.

 

Kahrolsun faşizm, yaşasın kadınların birleşik devrimci direnişi !

Kurtuluşa kadar savaş !

Devrimci Selam ve Saygılarımızla

 

KBDH Konseyi

08 Ocak 2018

 

hbdh-online.org

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Önceki İçerikSakine’lerin katliamı Paris’te 5. yılında protesto edildi
Sonraki İçerikYaşamı Kavga Olanların Kavgası Kavgamızdır