İstanbul’da Takviye Polis Kuvveti Müdürlüğü kuruluyor

Faşist sistem sıkıştıkça baskı ve terörünü artırıyor. Kürdistan’dan Rojava’ya, Bakur Kürdistan, Libya vb savaş işgalle zulüm uygularken içte de korkuları karşısında yeni adımlar atıyor. Buna paralel olarak da militarist güçlerine her geçen gün yenilerini ekliyor. Her geçen gün Polis ve bekçilerin, halka yönelik saldırıları artarken, İçişleri Bakanlığı Tayip Erdoğan’ın talimatıyla yeni bir karar aldı.

Buna göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde özel görevlerde kullanılmak üzere takviye hazır kuvvet polis müdürlüğü kurulacak. Bu konuda hazırlanan Saray kararnamesi Erdoğan’ın imzasıyla resmi gazetede yayınlandı.

Takviye Hazır Kuvvet Polis müdürlüğü daha önce 2018’de Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Ankara’da kurulmuştu. Takviye Hazır Kuvvet Polisleri, 2018 genel seçimlerinde de birçok kentte özel olarak görevlendirilmişti.

Yapılan açıklamaya göre İstanbul için ilk aşamada 500 kişilik yeni polis birimi oluşturulacak.

İstanbul’da kullanılmak üzere kurulacak Takviye Hazır Kuvvet polisleri İstanbul ve çevresindeki kentlerin yanı sıra ihtiyaç halinde farklı kentlerde kullanılabilecek.

Her gün yeni militarist güç kurma çabası aslında sistemin kendi korkusu ve faşizmin militarist güçlerinin oluşturmasından başka bir şey değildir. Çünkü onlarda çok iyi biliyor ki, uyguladıkları baskı ve teröre rağmen halklarımızın bu zulüm düzeni karşısında öfkesi her geçen gün kabarmaktadır.

Bunun bilincinde olan kendisini iç savaşa göre organize eden faşist sistem hızla kendisine çeşitli isim ve adlar altında yeni militarist güçler ve terör odakları oluşturmaktadır. Tüm gerekçe ve söylemlerinin altındaki asıl gerçeklik budur.

Devletim bu yönelimleri karşısında her alanda silahlanmak ve hazırlanmak temel görev olmalıdır. Onların bu katiller ordusu her geçen gün çoğaltırken ezilen sömürülenler ve muhaliflerin başka bir alternatifi yoktur.

Faşist şiddetin tek alternatifi devrimci şiddet ve devrimci savaş olduğunu bir an olsun bile akıllardan çıkarmamak durumundayız ve hızla buna göre yaşamalı ve örgütlenmeliyiz.

Önceki İçerikTÜRKİYE VE KÜRDİSTAN HALKLARINA
Sonraki İçerikBAŞARACAĞIZ!