HOL HAMLESİ SÜRÜYOR ÇETELER TEMİZLENİYOR

HOL HAMLESİ SÜRÜYOR ÇETELER TEMİZLENİYOR

27 Ekim’de Şengal yönünde başlayan harekât orada belli alanların tutulmasının hemen ardından hızla hol istikametine yöneldi. Böylece Peşmergenin alan tutmalarına dayalı hesapları YPG’nin müdahalesiyle boşa çıkarıldığı gibi hol’de stratejik mevzilenme yapan çetelere karşıda ani bir saldırı yapma imkânı elde edilmiş oldu. Hol civarındaki xatuniye gölüne yakın alanlarını tutan güçler haseki istikametinden gelen Demokratik Suriye Güçleriyle birleşerek, DAİŞ’in bu stratejik mevziisini kuşatma altına aldılar.

Hol, Rakka’da mevzilenmiş karargâhın önemli bir lojistik hattı üzerinde bulunduğu için bu mevzinin ele geçirilmesiyle Rakka’da ki DAİŞ mevzilenmesi de zayıflatılması mümkün olacaktır. Çeteler bütün mevzilerini yüzlerce mayınla tahkim ettiklerinden dolayı harekat planlanılandan daha yavaş ilerliyor görünse de Arin Mirkan, Rubar Kamişlo ruhuyla savaşan YPG-YPJ güçlerinin Kader Ortakaya, Paramaz Kızılbaş, Aziz Güler ve Alper Çakas kararlılığıyla katılan Rojava’da ki Türkiyeli devrimci güçlerin bu hamleden yakın zamanda sonuç alması beklenmektedir.

Rojava’da ki Türkiyeli devrimci güçler Enternasyonal taburlar ve BÖG, TİKKO, MLKP , MLSPB-DC ve Devrimci Karargahtan özgün müfrezelerle katılmaktadırlar.  

Önceki İçerikBURASI DİNGONUN AHIRI DEĞİL
Sonraki İçerikANADOLU DEVRİMİNİN MUHTEVASI