Faşist Türk devletini protesto için binler Brüksel’e aktı

 

Faşist AKP ve MHP ittifakı halklarımıza karşı başlatmış olduğu topyekün savaş, HDP eşbaşkan ve milletvekillerinin tutuklanması, basının susturulması, gazetecilerin tutuklanması, binlerce kamu emekcisinin işten atılması, muhalif tüm sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerinin kapatılması, OHAL kararnağmeleriyle ülkeyi Hitler faşizmi taktikleriyle yöneten Erdoğan ve çetesinin savaş kışkırtıcılığı, baskı ve terörünü lanetlemek için Avrupa’da demokratik kurum ve kuruluşlarının organize ettiği faşist diktaya hayır yürüyüş ve mitingine binler Belçikanın başkenti Brüksel de katılım sağladı.

Avrupa Kürt Kadın Hareketi (TJK-E) Avrupa Kürt Demokratik Kongresi(KCDK-E), HDK-E, Demokratik Güçbirliği tarafından organize edilen protesto gösterisi sabahın saatlerinde Brüksel merkezinde bulunan Gare Du Nord’da başladı.

HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, “bu devlet, şehirlerimizi bombaladı, insanları diri diri bodrumlarda katletti. Ancak istediğini elde edemedi. Kürt halkı teslim olmamıştır. Faşizme karşı direndi ve direniyor. Biz bu direniş geleneğini 1980 yıllında Amed zindanında teslim olmayıp direnen Mazlum Doğan, Kemal Pir ve Hayri Durmuşlardan aldık. Bugünde bu halkın çocukları direniyor. Tarih bize göstermiştir zorlanan, çözümsüz kalanlar bu tor vahşiliğe başvuruyor. Bu topraklarda Hitler de aynı şeyi yaptı” diye konuştu.

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü“ya eşit olacağız ya da siz de olmayacaksınız.”KONGRA-GEL Eş başkanı Remzi Kartal, DTK Eş başkanı Hatip Dicle, Avrupa Parlamentosu(AP) Milletvekili Mare De Mermalie ve Sivil toplum kuruluş temsilcileri de yaptıkları konuşmalarda birlik, mücadele ve direniş mesajları verdiler.

Sık sık katil Erdoğan, yaşasın halkların kardeşliği, bijî serok Apo, boyun eğmedik eğmeyeceğiz, inadına mücadele inadına direniş, savaşalım kazanalım vb sloganları atıldı.

 

Devrimci Cephe
16 Kasım 2016

 

 

 

Önceki İçerikAvrupa katil Erdoğan sloganlarıyla inledi
Sonraki İçerikKadınlar isyanda, ”AKP’ye Tecavüzcüleri aklatmayacağız”