BÖG savaşçısı Muzaffer Kandemir IŞİD çeteleriyle girdiği çatışmada ölümsüzleşti

 

Birleşik Özgürlük Güçleri, twitter üzerinden yaptığı açıklamada Fıratın Gazabı hamlesinde Muzaffer Kandemir’in yaşamını yitirdiğini duyurdu.

 

Birleşik Özgürlük Güçleri, twitter üzerinden yaptığı açıklamada Fırat’ın Gazabı hamlesinde IŞİD ile girdiği çatışmada Muzaffer Kandemir’in yaşamını yitirdiğini açıkladı. Muzaffer Kandemir’in, Enternasyonalist Özgürlük Taburu savaşçısı olduğu ve Menbic hamlesinden sonra Rakka’nın özgürleştirilmesi için yapılan Fırat’ın Gazabı hamlesine katıldığı belirtildi.

 

Birleşik Özgürlük Güçleri’nin yaptığı açıklamanın tam hali şu şekilde:

Türkiye ezilen halklarına, kadınlarına ve emekçi sınıfına;

Fırat’ın Gazabı Hamlesine Enternasyonalist Özgürlük Taburu ile katılan Birleşik Özgürlük Güçleri savaşçısı Doğan Kırefe (Muzaffer Kandemir) yoldaşımız 07.01.2017 tarihinde IŞİD çeteleriyle girilen çatışmada ölümsüzleşmiştir.

 

Rojava ve Ortadoğu topraklarında IŞİD faşizminin kalelerinden Minbiç hamlesinde yer alan Doğan Yoldaş, IŞİD’in bir başka kalesi Rakka’ya dönük olan Fırat’ın Gazabı hamlesinde en ön mevzilerde yerini almış ve korkusuzca savaşmıştır. IŞİD çetelerine karşı  Enternasyonalist Özgürlük Taburunun savunduğu alanda çıkan yoğun çatışmalar sonucu ölümsüzleşmiştir. Doğan’ın ölümsüzleştiği çatışma alanının tümü Enternasyonalist Özgürlük Taburu savaşçıları tarafından IŞİD çetelerinden temizlenmiştir.

 

Muzaffer Yoldaş, doğup büyüdüğü Sinop’tan Rojava’ya uzanan yolunda tüm hayatını bir işçi olarak işçi sınıfının içinde mücadele ederek geçirmiştir. Türkiye’de AKP-IŞİD faşizmine karşı her işyerinde, her sokakta, her barikatta mevzilenmiş ve Rojava halklarının, tüm dünya halklarının kurtuluşu için Rojava topraklarında soluğunu vermiştir. Doğan Yoldaş’ın Rojava topraklarında verdiği soluk, dünyanın dört bir yanında IŞİD çetelerine direnen halklara nefes olacaktır!

 

Doğan Yoldaş, işçi sınıfı ve ezilen halkların elindeki Enternasyonalizmin bayrağını en layık haliyle Rojava’da Enternasyonalist Özgürlük Taburunda dalgalandırdı. Doğan, IŞİD faşizmine karşı enternasyonalizmin ölümsüz temsilcisi; Türkiye işçi sınıfı ve halklarının gerçek kahramanı olmuştur.

 

Dünyanın her yerinde faşizme karşı dövüşen, bulunduğu her cephede faşizme kurşun sıkan gerçek kahramanlar ezilen halkların yüz akıdır. Doğan Yoldaş Suruç’un, Ankara’nın, İstanbul’un ve bütün AKP-IŞİD katliamlarının hesap soranıdır.

 

Selam olsun zincirlerini bırakıp özgürlüğü kuşananlara!

Selam olsun enternasyonalizmin bayrağına işlenen yıldıza!

Selam olsun AKP-IŞİD faşizmini Rojava’da canıyla geri püskürten ölümsüzlerimize!

Doğan yoldaşın bize kalan silahıyla zafere kadar AKP-IŞİD faşizmine karşı savaşacağız!

 

Doğan Kırefe Ölümsüzdür!

Ya Zafer Ya Zafer!

 

Kadıköy’de Muzaffer Kandemir için anma yürüyüşü düzenlendi

 

Kadıköyde, 07-01-2017 tarihinde Rakka’da ölümsüzleşen Muzaffer Kandemir (Doğan Kırefe) için saat 16.00’da anma yürüyüşü düzenlendi. Süreyya Operasının önünde “Muzaffer buranın insanıdır” sloganlarıyla başlayan yürüyüş, Birleşik Devrimci parti il binası önünde sonlandırıldı


Devrimci Parti, anma yürüyüşünü sosyal medya hesaplarından “Muzaffer’in mücadeleyi büyüttüğü Kadıköy sokaklarındayız!
Karadeniz’i isyanı Muzaffer Kandemir (Doğan Kırefe) Ölümsüzdür!” diye duyurdu.

 

 

Önceki İçerikReina da katledilenlerin katili faşist iktidar devletin kendisidir…
Sonraki İçerikFaşizmin katliamlarına karşı, Birleşik Devrimci Mücadelemizi her yerde yükseltelim