Ali İsmail Korkmaz’ın Katillerine Yönelik HBDH Eylemi

 

Ali İsmail Korkmaz’ın katilleri İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever’in Eskişehir İşyerleri 7.5.2016 tarihinde militanlarımız tarafından kurşunlanarak bombalanmıştır.
Haziran Ayaklanması işçilerin, emekçilerin, kadınların, gençlerin ezilenlerin ve halkların faşizme diz çökmeyeceğini göstermiştir. Başta faşist AKP olmak üzere düzen güçleri her türlü terör ve baskı yöntemlerini uygulayarak özgürlük, eşitlik, adalet talepleriyle büyüyen, güçlenen eylemleri bastırmaya, engellemeye çalışmıştır. Devlet güçleri ve ona bağlı çetelerin saldırıları sonucunda birçok insanımız katledilmiş ve yaralanmıştır. O günlerden günümüze AKP, IŞİD çeteleri ile kaynaşarak terör ve baskı uygulamalarını halklara, işçilere, ezilenlere karşı pervasızca arttırmakta ve başta Kürt halkına olmak üzere tüm ezilenlere yönelik kapsamlı bir katliam politikası uygulamaktadır.


AKP terör politikalarını sadece resmi faşist güçlerle değil sivil faşistlerle de uygulamaktadır. IŞİD ve benzeri faşist çeteler devlet tarafından kollanmakta ve korunmaktadır. Katiller faşist AKP’nin her tür desteği arkalarında olarak rahatlıkla halka karşı saldırılarını gerçekleştirmektedir. Gazeteciler  mahkeme önlerinde, baro başkanları kent merkezlerinde polisin gözü önünde kiralık katillerin hedefi olmaktadır. Ali İsmail Korkmaz’ın Haziran Ayaklanması esnasında sivil faşistler ve polislerden oluşan bir çete tarafından katledilmesi faşist AKP’nin bu politikasının sonuçlarından biridir.
Artık bu çürüyen baskı, sömürü, katliam… düzeninin sonu gelmiştir. HBDH katillerin ve işbirlikçilerinin ensesindedir. Nereye saklanırsanız saklanının nereye kaçarsanız kaçın gerçekleştiriğiniz katliamların hesabını hepinizden tek tek soracağız.
Halklara ve halklarımıza her türlü faşizmi uygulayanları ezeceğiz ve yok edeceğiz. Faşizme karşı Türkiye gençliğini Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Ortak Komutanlık Çatısı altında süren direniş mücadelesine katılmaya çağırıyoruz.
Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH)

Önceki İçerikDevrimci Karargah Militanları mayıs ayı şehitlerini andı…
Sonraki İçerik‘‘HALKLARIN BİRLEŞİK DEVRİM HAREKETİ‘‘ ÜZERİNE