Yaşasın İran Halklarının Serhildanı

Bizim safımız nettir İRAN SOKAKLARI’dır. Bizim safımız, “Zaferden sonra evlere dönmeyeceğiz ve yaşamın her alanında var olacağız” diyen İran’lı kadınların safıdır. Bizim safımız, ezilen, sömürülen, Kürt’ü, Azeri’si, Fars’ıyla, işçisi, kadını, genciyle İran halklarıdır…

 

İran şeriatçı molla rejimine karşı İran halkının başlatıp serhilhan eylemlikleri devam ediyor. Bu serhildan eylemliklerine İran dışında çeşitli ülkelerden başta sürgündeki İran muhalifler olmak üzere PJAK ve çeşitli devrimci ve demokratik kurumlarda bu serhildana desteklerini sürdürüyorlar.

 

13 Ocak 2018’de İsviçre’nin Zürih şehrinde PJAK ve İran muhalifleri öncülüğünde yürüyüş ve miting düzenlendi. Düzenlenen yürüyüş ve mitinge büyük katılım sağlanırken İran rejimi lanetlendi, sokaklara dökülen Iran halkıyla birlik ve dayanışma mesajları verildi. Kürt, Azeri, Farslı İran halkıyla birlikte olduğumuz vurgulanarak, İran zindanlarında tutulan siyasi tutsakların özgür bırakılması ve İran rejiminin kitle muhalefetine katliamlardan vazgeçmesi vurgusu yapıldı.

 

İran’da hala devam eden direniş ve gösteriler konusunda duyarlılığı geliştirmek, uluslar arası dayanışmayı büyütmek için eylemlikleri yaygınlaştırma çağrısı yapıldı.

 

Devrimci Komünarlar Partisi (DKP) İsviçre Örgütü olarak yapılan yürüyüş ve mitingde yerimizi alarak İran halklarıyla dayanışma içinde olduğumuzu, mücadelemizin ortak olduğu vurgulanarak bölgede süren savaş ve faşist diktatör yönetimleri ortak birlikle mücadeleyle alt edebileceğimizin bilinciyle, özgür ve demokratik bir Ortadoğu yaratmak için birlikte mücadeleyi geliştirmeliyiz. Bunun için herkesi ‘’faşizmi yeneceğiz halklarımız kazanacak’’ şiarıyla herkesi DKP saflarına katılmaya ve bu mücadeleye katılmaya, güç ve emek katmaya çağırıyoruz.

 

Kavga Her Yerde, Kavga Dağda, Şehirde, Cephede..

Umut Kavgada, Umut Sıkılı Yumrukta !

Yaşasın Halkların Kardeşliği !

Yaşasın Ortadoğu Halklarının Birlik Mücadele Dayanışması !

 

Devrimci Komünarlar Partisi İsviçre Örgütü

Zürih / 13 Ocak 2018

 

Önceki İçerikYaşamı Kavga Olanların Kavgası Kavgamızdır
Sonraki İçerikBern de ’’Trumpı öldür’’ pankartı