Son sözü direnenler söyleyecektir

 

 

Emperyalizm ve işbirlikçisi faşist re­­ji­­min, dünya ve ülkemiz emekçi halk­la­­rı­na karşı çok yönlü saldırı po­li­­ti­kaları gün geçtikçe daha fazla yo­ğunluk ka­za­nı­yor. Faşist TC’nin Efrin’i işgaline karşı Efrin halkıyla birlikte Çağın Direnişinde savaşarak ölümsüzleşenlerimizi, Ramazan Güleken, Görkem Tuğal, Emre Bora, Hüseyin Cem Özdemir, Ruhat Aşkara, Erdal Demirhan, Sedat Akyüz, Kenan Aktaş, Avesta Xabur, Barîn Kobanê, Anna Campbell şahsında tüm Efrin şehitleri anarken onlar halkların kardeşliği ve siper yoldaşlığını ete kemiğe büründürenlerimiz oldular.

Rojava devrimi yarattığı umudu ve gelecek ışığını boğmak ve Kürt halkının zaferi, faşist Türk devletinin Suriye’de destekleyip beslediği çetelerinin her geçen gün yenilgilerinin kesinleşmesi karşısında Efrin işgaliyle devrimi boğma çabasını daha da yoğunlaştırdı. Varlığını savaş ve Kürt halkının katliamı üzerine kuran fa­şist rejimin bu saldırıları karşısında Rojava’da siper yoldaşlığı ruhu ve şehitlerimizin bizlere devrettiği bayrağı halk­la­rın örgütlü mücadelesi ve dire­nişiyle püs­kürtmek devrimcilerin gö­revidir.

Bugün gerek ülkede gerekse Kürdistan da saldırı katliyam politikalarına hız veren, Rojava devrimini yok etmek için yeni tehdit ve saldırılar peşinde olan faşist diktatörlüğün bu saldırılarını geri püskürtmek, onu yerle bir ederek Demokratik Türkiye Özgür Kürdistan’ı inşa etmek temel görevimizdir.

Bugün başta Kürt halkı olmak üzere dayatılan yok etme ve teslim alma politikalarının karşısında mücade­le­yi ve direnişi sahiplenmek; savaş da­yatması karşısında devrimci güçlerin birlikte direnmek ve mücadele etmek, faşizmin saldırısı kar­şı­sında Kürt özgürlükçülüğü, kamu emek­çi­leri, kadınlar ve emekçilerin dire­niş mevzilerini güçlen­dirmek devrimci bir gö­revdir. Bu görev tüm tarihselliğiyle ö­nü­müzde durmaktadır.

Tarih tanıktır ki, son sözü hep di­re­nenler söyledi. En zorlu koşullarda her türlü teknik teknoloji karşısında ve zorba yöntem­lerle iş­kence tezgahlarından geçiri­len, tut­sak edilen devrimciler, onurlu ve haklı di­­renişleriyle yine son sözü söyleye­ceklerdir.

Efrin Şehitleri Ölümsüzdür!

Bijî Berxwedana Efrîne!

 

Önceki İçerikLeyla Güven: Ceberut devlet bedel istiyorsa bu bedeli seve seve vermeye hazırım
Sonraki İçerikNo Pasaran, Geçit yok