Serêkaniyê halkı, tehditlere karşı yürüdü

 

Serêkaniyê halkı, tehditlere karşı yürüdü

İşgalci Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik tehditlerine karşı yürüyen Serêkaniyê halkı, uluslararası kamuoyunu Erdoğan’ın katliamları için hesap sormaya çağırdı.

Serêkaniyê’de yüzlerce kişi, işgalci Türk devletinin bölgeye yönelik tehditlerine karşı düzenlenen yürüyüşe katıldı.

Mala Gel (Halkevi) önünde başlayan yürüyüş, Kuzey Kürdistan ile olan sınır hattına kadar devam etti. Yürüyüşte “Türkiye İşgalciliğine Hayır” ve “İşgalciliğe Karşı Başkaldır” yazılı pankartlar ile QSD, YPG-YPJ bayrakları ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın posterleri taşındı.

Yürüyüş sınır üzerinde düzenlenen canlı kalkan eylemi çadırının bulunduğu alana gelince miting düzenlendi. Burada Suriye Devrimci Gençlik Hareketi adına basın açıklaması yapıldı.

Suriye Devrimci Gençlik Hareketi Üyesi Mihemed Raşid tarafından okunan açıklamada, hassas bir süreçten geçildiği ve işgalci Türk devletinin tehditlerinin hedefinde Kürtler, Araplar ve Süryaniler başta olmak üzere bölgenin tüm halklarının olduğu ifade edildi.

Açıklamada devamla şu ifadeler yer aldı: “Serêkaniyê’ye başta olmak üzere Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik saldırı tehditlerinin amacı topraklarımızı işgal etmek ve bölge halklarının iradesini kırmaktır. Kürt Halk önderi Abdullah Öcalan’a yönelik uluslararası komplo devam etmekte, tecrit sürmektedir.

İşgalci Türk devleti ve diğer tüm diktatör devletler gece gündüz Özgürlük Hareketine ve direnişçi halka karşı komplolar üretmek için çalışmaktadır. Devrimci Gençler olarak sonuna kadar topraklarımızı ve onurumuzu koruyacak, böylece diktatörlerin ve Türkiye faşizminin sonunu getireceğiz.

Çocuk katili Erdoğan Kuzey Suriye Devrimi’ne saldırırsa yenilecektir. Çünkü gençler öncülüğündeki direniş yükselmektedir.”

Açıklamanın okunmasının ardından miting, Kuzey ve Doğu Suriye halkının direnişini selamlayan sloganlarla son buldu.

03 Ocak 2019

ANHA

Önceki İçerikKuzey ve Doğu Suriyeli kadınların zafer yılı
Sonraki İçerik2019 direnenlerin ve direnişlerin yılı olsun! – Aktüel Gündem