MLKP Kürdistan: Dağlarda yaktığınız özgürlük ateşini harlandıracağız

 

Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nde savaşan MLKP gerillası Veli Görgün ve Ümit Yetik yoldaşlar Dersim/Ovacık’ta ölümsüzleştiler.

 

MLKP Kürdistan Örgütü, Dersim’de şehit düşen Kır Gerilla Birliği savaşçıları Veli Görgün ve Ümit Yetik’i andı, “Diktatörlerin iktidarları yerle bir olacak. Özgürlük ve sosyalizm uğruna akıttığınız her damla ter düşmana kurşun olacak. Dökülen kanınızın hesabı sorulacak. Özlemleriniz ve hayalleriniz yarım kalmayacak” diye belirtti.

Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) Kürdistan Örgütü, Dersim’de şehit düşen MLKP FESK Kır Gerilla Birliği savaşçıları Veli Görgün (Devrim Şoreş) ve Ümit Yetik (Baran Munzur) ilel ilgili açıklama yaptı.

 

“Dağlarda yaktığınız özgürlük ateşini harlandıracağız yoldaşlar” başlıklı açıklamada, “Partimizin iki yılmaz savaşçısı, Kürdistan ve Türkiye birleşik devriminin iki emekçisi, MLKP FESK Kır Gerilla Birliğimizin iki savaşçısı Devrim Şoreş (Veli Görgün) ve Baran Munzur (Ümit Yetik) yoldaşlar, Ovacık’ta sömürgeci devlet güçleriyle savaşta ölümsüzleşti” diye belirtildi.

 

MLKP Kürdistan Örgütü, FESK Kır Gerilla Birliği’nin, faşist AKP’nin halk düşmanı, sömürgeci politikalarına karşı dağlarda onlarca yıldır süren özgürlük savaşımına ateş taşımak için kurulduğunu belirtti, “Sömürgeci diktatörlüğün zulüm çarkının yıkılması, Türkiye ve Kürdistan’ın özgürleşmesi için partimiz, savaş alanlarında, mücadelede sahalarında yarattığı ilklere bir yenisini ekledi” ifadelerini kullandı.

 

‘İKİ YILMAZ SAVAŞÇI, BİRLEŞİK DEVRİMİN İKİ EMEKÇİSİ’

Veli Görgün ve Ümit Yetik’in partinin “sömürgeciliğe karşı savaş alanlarını büyütmek için öncü olun” çağrısına ilk yanıtı veren savaşçılar arasında yer aldığını belirten MLKP Kürdistan şunları kaydetti: “MLKP FESK Dersim Kır Gerilla Birliği’nde yer alarak Berçem ve Ekin yoldaşların işaretledikleri savaşarak özgürleşmek çizgisinde sosyalizm bayrağını onurluca taşıdılar ve Dersim’in dağlarına nakşettiler. Raperin yoldaşın atılımını yıldızlaştırdılar. Partimizin iki yılmaz savaşçısı, Kürdistan ve Türkiye birleşik devriminin iki emekçisi, Devrim Şoreş (Veli Görgün) ve Baran Munzur (Ümit Yetik) yoldaşlar sömürgeci zulme, düşmana öfkesi net savaşma kararlılığı yüksek, halk sevgisi güçlü, yoldaşlarına, partisine bağlılıklarıyla örnek yaşamlarıyla özgürlük ve sosyalizm bayrağını özgür dağlarda taşıyanlardan oldular.”

 

‘DÖKÜLEN KANIN HESABI SORULACAK’

Görgün ve Yetik’in hayallerinin yarım kalmayacağını belirten MLKP Kürdistan “Size söz yoldaşlar; zalimlerin, tiranların, diktatörlerin iktidarları yerle bir olacak. Özgürlük ve sosyalizm uğruna akıttığınız her damla ter düşmana kurşun olacak. Dökülen kanınızın hesabı sorulacak. Size söz yoldaşlar, zulmün kaleleri yıkılacak. Özlemleriniz ve hayalleriniz yarım kalmayacak. Devrim Şoreş ve Baran Munzur yoldaşlar ölümsüzdür. Kahrolsun sömürgeci faşist diktatörlük. Yaşasın özgürlük ve sosyalizm mücadelemiz. Yaşasın MLKP FESK Kır Gerilla Birliğimiz” diye belirtti.

 

http://www.etha.com.tr/

 

 

Önceki İçerikAKP-DAİŞ çetesini döktüğü kanda boğalım
Sonraki İçerikMedya Savunma Alanları’ndan Afrin’e, Siper Yoldaşlığıyla Birleşik Devrime!