KBDH’den Gever de eylem

 

GEVER’DE 15 ASKER ÖLDÜRÜLDÜ

 

Şehit Bedran Gundikremo ve Şehit Nalin Muş Devrimci Hamlesi’ne katılan Kadınların Birleşik Devrim Hareketi (KBDH) savaşçıları işgalci TC ordusuna karşı kapsamlı bir eylem düzenlemiştir.

Hakkari’nin Gever (Yüksekova) ilçesinden Wargenima karakolu istikametinde ilerleyen zırhlı araç konvoyu Dêrav köyü yakınlarında KBDH savaşçıları tarafından hedeflenmiştir. 28 Ağustos günü saat 03.00’da gerçekleştirilen sabotaj eyleminde kirpi tipi zırhlı bir araç tümüyle imha edilmiştir. Yapılan tespitlere göre araçta bulunan 15 düşman askeri öldürülmüştür.

Sabah saat 05.00’da işgalci TC ordusu 2 kobra ve 3 skorsky helikopterle eylem alanına müdahale etmiş, kobre helikopterler Dêrav köyü ve çevresini yoğun bir şekilde bombalamıştır. Bombardımanlar ardından işgal ordusu yolu uzun bir süre trafiğe kapatmış, daha sonra alana intikal eden 5 skorsky helikopter ve 5 ambulans ile ölü ve yaralı askerleri Gever’e kaldırmıştır. Eylem ardından Hirmê, Dêrav ve Aryawa köyleri ile çevresinde başlatılan operasyon devam etmektedir.

Eylemi düzenleyen KBDH savaşçıları sağlam bir şekilde üs alanlarına çekilmiştir.

 

29 Ağustos 2017

 

Önceki İçerikKomutan Yoldaş Orhan Bakırcıyan’ı siper yoldaşları sonsuzluğa uğurladı
Sonraki İçerikHBDH Hapishane servis otobüsüne yapılan bombalı eylemi üstlendi