Kani Beko, izlediği sınıfa ihanet çizgisini devam ettiriyor.

 

Eski DİSK Başkanı Kani Beko’da grev karşıtı açıklama: Grev işsizliktir

 

Kani Beko, izlediği sınıfa ihanet çizgisini devam ettiriyor.

 

“CHP Milletvekili Kani Beko, “grev bir anlamda işsizliktir” dedi.”

 

Eski DİSK Genel Sekreterliğinden şimdinin CHP Milletvekili olan Kani Beko, İzmir’de grev kararı alan Karabağ Belediyesi işçisi ziyaretine ilişkin sosyal medyada yaptığı açıklamada.

Dünün sâri sendikacısı bugünün CHP Milletvekili Kani Beko yılarca kene gibi yapıştığı ve sırtında asalakça yaşadığı işçi sınıfına ihanetine devam ediyor.

 

Kani Beko, Karabağlar Belediyesi işçilerinin direnişini ziyaret ettikten sonra kişisel twitter hesabından yaptığı açıklamasında, “Grev bir anlamda işsizliktir. Grevin kazananı olmaz. Grev her iki tarafın da aslında istemeyeceği bir seçenektir, dolayısıyla da uzlaşmanın bir yolu bulunmalıdır.” diyerek işçi sınıfını sömürü ve züllüme boyun eğmeye davet ediyor.

 

Daha öncede, CHP’li Kani Beko, İZBAN Demiryolu İşçileri Sendikası (Demiryol-İş) üyesi işçilerin sürdürdüğü grevi hedef almıştı. Kani Beko,“İZBAN Grevi amacından saptırıldı. Greve gidilmesinin asıl nedeni yerel seçim öncesi İzmir’de ulaşımın felç olması ve Büyükşehir’in beceriksizlikle suçlanmasıdır, yani politiktir” demişti.

“İHANETTİR”

 

Nakliyat-İş Sendikası ise, “İZBAN grevi, işçilerin en haklı, meşru talepleri için yapılan grevdir” başlıklı dikkat çeken bir açıkalama yaptı. Açıklamada, İZBAN grevinin yanında olduğunu ifade eden sendika, Beko’nun açıklamaları için, “DİSK’in ilkelerinin, Geleneklerinin ve Tarihinin inkarıdır, işçi sınıfı mücadelesine ihanettir. Anlaşılan Kani Beko açıklamaları ile CHP’den milletvekili olmanın diyetini ödemek istiyor” diye belirtti.

 

Dün sendika koltuğunu işgal ederek işçi sınıfına karşı bu cephede sömürüye destek veren, işçi sınıfının içine sızan sâri sendikacı hain bugün başka cephede bu üstendiği görevini yürütüyor. İçinde yer aldığı CHP, AKP-MHP faşist ittifakına ve faşist sitemin krizini çözme, çöküntü içinde olan sistemi kurtarma yapılanmasında sözde muhalefetle destek sunarken DİSK ten CHP’ye Beko’da burada görevine devam ediyor.

 

Ama Kanı Beko’da unutmamalı ki işçi sınıfı tüm sömürücüleri olduğu gibi onun gibi hainleri de tarihin çöplüğüne gömmekten geri kalmayacaktır.

Önceki İçerikYaşasın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü 
Sonraki İçerikYaşasın Halkların Birleşik Mücadelesi Ve Siper Yoldaşlığı