HBDH: Şehitlerimize bağlı kalarak faşizmi yeneceğiz!

Botan- Dersim-Rojava Şehitlerimiz Halkların Birleşik Devrimci Savaşında Yaşıyor !

 

Kinimizi, bilincimizi ve devrimci savaş çizgimizi eylemle pratikleştirerek, şehitlerimize bağlı kalacak, faşizmi mutlaka ama mutlaka yeneceğiz.

Faşizmin topyekûn saldırıları ve katliamları her alanda tüm pervasızlığıyla sürüyor. AKP-MHP faşizmi tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek dil, tek din argümanlarıyla faşizmini daha da büyütüyor. Şovenizmini topluma alabildiğince şırınga etmek için her türlü insanlık dışı faşist uygulamaları doğrudan gerçekleştirerek her geçen gün çirkefleşiyor.

Birleşik devrimimiz ve halkların çocuk gülüşleri kadar saf ve temizliğiyle yönünü silahlı ve gerilla savaşına çeviren kadınlar ve gençlerimiz emperyalizme, kapitalizme, faşizme ve her türden gericiliğe karşı, umut olmaya devam ediyor.

T.C devleti ve onun sömürgeci-işgalci ordusu direnen, halklarımızı saldırılara karşı koruyan savaşçılarımızdan korkmakta, yıkılma korkusu yaşamaktadır. HBDH savaşçıları her yerde faşizme karşı fedaice karşı koymaya devam etmektedir. Teslimiyete, ihanete ve pasifizme karşı devrimci onuru korumakta, düşmana karşı korkusuzca savaşmaktadır.

Emekçi halkın öfkesi olmaya devam edeceğiz, mazlumun hakkını her koşulda koruyacağız.

Faşizmin böylesi vahşi saldırı, tasfiye ve katliamlarının altında yaşanan esas neden bu direniş ruhundan duyduğu korku olmaktadır.

Bundandır ki en doğal demokratik hak ve özgürlük talebine karşı öcü gibi korkarak yaklaşmakta, operasyonlar ile karşı koymaktadır.

Dağ başlarında, varoşlarda, gecekondularda, meydanlarda, sokaklarda, fabrikalarda, tarlalarda, okullarda, yaşam alanlarına ve hayatın tüm gözeneklerine saldırmakta, emekçi halkımızın eşitlik, özgürlük, demokrasi ve sosyalizm davasını en acımasız ve ahlaksız yöntemlerle dağıtmak, tasfiye etmek istemektedir.

İçerisinden geçtiğimiz yakın süreçte, işgalci T.C ordusu, başta Kürt ulusu olmak üzere ezilen ve sömürülen tüm kesimlere yönelik inkar ve imha politikalarını devreye sokmuş, PAJK üyesi Nudem Maraş yoldaşı Botan’da katletmiştir.

Yine Dersim’de MKP’li yoldaşlarımızdan Mercan (Sevda Serinyel), Şahin (Yılmaz Kes) ve Doktor (Mahir Özgül) yoldaşlarımız katledilmiştir.

Kırk yılı bulan devrim mücadelesini soluksuz bir şekilde sürdüren TKP/ML TİKKO savaşçısı Orhan (Nubar Ozanyan) yoldaş Rojava’da şehit düşmüştür.

En son MKP savaşçıları Şiyar (Fırat Kasım) ve Fırat (Uğur Yalçın) yoldaşlar Dersim’de sömürgeci T.C devletine karşı direnerek şehit düşmüşlerdir.

Devrimci savaş içerisinde yer alan tüm bu şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Bıraktıkları devrimci değerlere, birleşik devrimci savaşımızı daha fazla geliştirerek sahip çıkacak, kurtuluş bayrağını yükselterek cevap olacağız.

Onların mezarları asla devrik kalmayacak, faşizmin kale burçlarına, şehitlerimizin kanla yazdıkları tarihin hükmünü geçirerek özlemlerini, ideallerini bayraklaştırıp dikeceğiz.

Şehitlerimizin can feda yaşamları ve idealleri, kavga bayraklarımızdır. Bu değerli öncü şehitlerimizin silahlı devrimci savaş pratikleri bizlere yol göstermektedir. Kinimizi, bilincimizi ve devrimci savaş çizgimizi eylemle pratikleştirerek, şehitlerimize bağlı kalacak, faşizmi mutlaka ama mutlaka yeneceğiz. Halklarımızın birleşik devrimci savaşı kazanacaktır.

 

Devrim, Sosyalizm ve Komünizm Şehitleri Ölümsüzdür!

Şehit Namırın!

Nudem-Mercan-Şahin-Doktor-Orhan-Şiyar ve Fırat Yoldaşlar ölümsüzdür !

Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Halklarımızın Birleşik Devrimci Savaşı!

HALKLARIN BİRLEŞİK DEVRİM HAREKETİ YÜRÜTME KOMİTESİ

26 Ağustos 2017

Önceki İçerikHBDH: Faşizme karşı birlikte mücadele ertelenemez bir görevdir
Sonraki İçerikKomutan Yoldaş Orhan Bakırcıyan’ı siper yoldaşları sonsuzluğa uğurladı