HBDH Amed Komitesi’nden eylemler

Halkların Birleşik Devrim Hareketi-HBDH Amed Komitesi, son günlerde yapılan eylemlere ilişkin şu bilgiler verildi:

Amed’in Rezan (Bağlar) ilçesinde bulunan Bağlar ilçe emniyet müdürlüğüne birimlerimiz tarafından eylem düzenlendi. Düzenlenen eylemde ilçe emniyet müdürlüğü binasında maddi hasar meydana geldi. Binanın güvenliğini koruyan akrep tipi ve ural zırhlı araçları darbelenmiştir. Düzenlenen eylemde çetelerinin ölü ve yaralı sayıları tespit edilememiştir.

 

Amed’in Rezan (Bağlar) ilçesinde E Tipi Kapalı Hapishanesi önünde birimlerimiz yol kesme eylemi gerçekleştirdi. Eylemde cadde üzerinde kimlik kontrolü yapıldı. Halka ve gençliğe HBDH’yi anlatarak tüm herkesi HDBH saflarında örgütlemeye çağrıldı. Eylem esnasında müdahale amaçlı gelen çeteler ile birimlerimiz arasında çatışma çıktı. Yine müdahale araçları toma, akrep ve ural tipi araçlar güçlerimiz tarafından darbelendi.

 

Amed’in Rezan (Bağlar) ilçesi cezaevi semtinde bulunan A-101 market birimlerimiz tarafından imha edildi.

 

Amed’in Rezan (Bağlar) ilçesinde polis, asker, sivil çetelerin ablukası altında bulunan Kaynartepe Mahallesine birimlerimiz “AKP’nin Savaşına Karşı HBDH’ye Katıl, Hesap Sor” yazılı bombalı pankart asıldı.

 

Amed’in Sur ilçesi girişinde Urfa Kapı mevkiinde bulunan AKP’nin ve Saray’ın çetelerinin halkımızı ve gençlerimizi taciz eden polis arama noktasına birimlerimiz tarafından eylem düzenledi. Eylemde çetelerin yaralandığı görülürken kısa süreli çatışma sonrası güçlerimiz alanlarına çekildi.

 

Amed’in Yenişehir ilçesinde bulunan Şehitlik Karakolu’na birimlerimiz eylem gerçekleştirmiştir. Eylemde binanın büyük çapta hasar gördüğü görülürken, karakol bahçesinde bulunan polis araçları darbelenmiştir. Ayrıca karakol kulübelerinden açılan ateşe karşılık verilmiş, kulübeye eylem düzenlenmiştir. Düzenlenen eylemde çetelerinin ölü ve yaralı sayıları tespit edilememiştir.

 

Amed’in Rezan (Bağlar) ilçesinde İskan Evleri semtinde ve Şeyh Şamil Mahallelerinde birimlerimiz yol kesme eylemi gerçekleştirmiş. Eylem esnasında alanlara gelen polisler ile çatışma yaşanmıştır. Bu eylemlerde zırhlı araçlar darbelenmiş, araç içinde bulunan polislerin yaralandığı tespit edilmiştir.

 

Amed in bağlar ilçesinde Hatboyunda bulunan A101 market birimlerimizce havaya uçurulmuştur. Aynı dakikalarda bağlarda bulunan Cezaevine havai fişekli ve ses bombalı eylem düzenlenmiş ve nöbet tutan askerlere dönük silahlı eylem gerçekleşmiştir. Düşmanın ölü ve yaralıları tespit edilememiştir.

 

 

 

 

 

 

Önceki İçerikDevrimci Karargah: Kobanê zaferi, dünya ezilenlerin zaferidir
Sonraki İçerikFaşizme ve emperyalizme karşı hayır cephesini büyütelim