Grup Yoruma Özgürlük

 

Türküler Susmaz Halaylar Sürer

Faşizmin baskı, zulüm, yasaklamaları karşısında yıllardır devam eden konser yasakları, tutuklamalar son bulması için Grup Yorum üyelerinin başlattığı ölüm orucu direnişinde Helin Bölek 288. günde ölümsüzleşti. Adil yargılanma talebiyle başlattığı adalet yürüyüşünde ise Mustafa Koçak, 297. ölüm orucu gününde ölümsüzleşti. İbrahim ise adım adım ölüme yaklaşıyor.

Grup Yorum üyelerine sahip çıkmak, 320 günü geçen ölüm orucu direnişinde ki İbrahim Gökçek’i yaşatmak faşizm karşısında mücadeleyi büyütmek devrimci bir sorumluktur.

İbrahim’i yaşatalım direnişine ses olalım…

3 Mayıs 2020

Devrimci Cephe

 

Bize Ölüm Yok

Kavganın Alevlidir Rüzgarı
Yayılır Gider Ilık Ilık
Dağların Başakların Üzerinden
Buğday Gibi Bereketli

Akarsu Gibi Aydınlık
Kim Demiş Ölüm Var Diye Bize
Kardeş Kardeş Atan Bu Yürek Bizim
Hey!
Bize Ölüm Yok

 

Grup Yorum’dan İbrahim Gökçek için çağrı:

Grup Yorum, ölüm orucunda olan üyeleri İbrahim Gökçek için sosyal medya hesaplarından çağrıda bulundu. Gökçek’in ölüm orucunun 320 gününde olduğu ve durumunun ağırlaştığı kaydedilen çağrıda, bundan dolayı taleplerinin bir an önce kabul edilmesi gerektiği vurgulandı.

Konser yasaklarının kaldırılması için üyeleri Helin Bölek’in 3 Nisan günü ölüm orucunun 228’inci gününde hayatını kaybettiğini kaydeden Grup Yorum, “Konser yasaklarının kaldırılmaması sadece bize değil, halka da yasak koymak demektir. Biz Bakırköy Meydanı’nda milyonlarla birlikte konser verdik. Hep birlikte türkülerimizi söyledik. Biz halkın sanatçılarıyız. Bizim için halktan kopmak zaten ölümdür. Biz bu yasakları kabul etmiyoruz” diye belirtti.

Paylaşılan metinde İbrahim Gökçek’in, “Somut bir kazanım olmadan direnişi bitirmeyeceğim” sözleri de hatırlatıldı. “Bir sanatçı bu uğurda ölümsüzleşti. Bir sanatçı daha talepleri kabul edilmediği için ömrünü mü versin?” diye soruldu.

Gökçek’in çok basit ve meşru talepler için 320 gündür ölüm orucunda olduğunun altı çizilen çağrı metniyle, “Başka ölümlere sebep olmayın! İbrahim’in taleplerini kabul edin! Konser yasaklarını kaldırın. Haksızca tutuklanan üyelerimizi serbest bırakın” çağrısında bulunuldu.

Önceki İçerikKapitalizm sömürü düzenine karşı yaşasın 1 Mayıs
Sonraki İçerik“AGORAFOBİ”YE TESLİM OLMAMAK[1]