ESP ve devrimci kurumlara yönelik saldırıyı nefretle kınıyoruz

Faşist devlet sıkıştıkça her alanda saldırganlaşıyor. Son süreçte giderek artan işçi eylemlikleri ve Boğaziçi Üniversitesine atadıkları kayyum karşısında öğrenci gençliğin ülke genelinde ayağa kalkması ile panik içindeler. ‘’Terör örgütleri, darbe Gezi kalkışması’’ vb söylemleriyle korkularını dışa vururken, baskı ve soykırım operasyonlarına yoğunluk verdiler. Gözaltına alınan öğrencilerin işkencelerden geçirilmesi, korku havası yaratmak için evlerin kapılarının kırılması, duvarların yıkılması bunun sonucudur. Bir yanda zindanlarda süren açlık grevleri diğer yanda işçilerin öğrenci gençlik ve kadınların sokakları terk etmemesi karşısında giderek saldırganlaşan faşist iktidar devrimci demokratik kurumlara saldırıyor.

14 Ocak gece yarısı, İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere olmak başta ESP Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, ETHA haber ajansı, SGDF ve birçok devrimci kuruma polis tarafından evlerine ve bürolara baskınlar yapılmış, kapılar kırılmış, bürolar ve evler talan edilerek birçok insan gözaltına alınmıştır.

Faşizmin soykırım operasyonları, baskılarla bizleri yıldırma çabasında ama bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bu baskı, soykırım operasyonları bizlerin faşizm karşında mücadeleye daha sıkı sarılmamıza ve faşizm karşısında direnişi büyütmemize sebep olur ancak.

ESP, ETHA, SGDF, olmak üzere devrimci kurumlara yönelik sürdürülen soykırım operasyonları ve anti demokratik uygulamaları kınıyor, saldırıya uğrayan kurumlarımızı sahiplenmek ve faşizm karşısında tek vücut olmaya çağırıyoruz. Onların ayrımsız saldırıları, yok etme ve sindirme politikaları karşısında bu kurumlarımızı sahiplenmek devrimci bir görev ve sorumluktur.

Bize düşen görev mücadeleyi bütün alanlarda faşizmin devrimci kurumlara ve halka açtığı savaşa karşı yükseltmek, kurumlarımızı sahiplenmektir.

Mücadele sürüyor.

Devrimci kurumlarımız yalnız değildir.

ESP, ETHA, SGDF yalnız değildir.

Gözaltına alınan tüm devrimciler bir an önce serbest bırakılmalı.

14 Ocak 2021

Devrimci Cephe

Önceki İçerikBoğaziçi Üniversitesi’nde çadır eylemi
Sonraki İçerikABD’de aşırı sağın ‘devrim’ söylemi