Birleşik Özgürlük Güçleri; AKP-DAİŞ Faşizmine Karşı Direnenler Kazanacak!

BÖG.jpg

SÊRÊKANÎYÊ- Birleşik Özgürlük Güçleri AKP/RTE devletinin devam eden saldırılarına dair ve Dersim ‘de şehit düşen 3 HPG ‘li kadın gerilla ve de son olarak yine Dersim ‘de şehit düşen 3 TKP-ML TİKKO gerillası için bir açıklama yaptı.

AKP-DAİŞ ‘in aylardır halklara karşı özel bir savaş konseptini devreye soktuğunu belirten Birleşik Özgürlük Güçleri, AKP-DAİŞ faşizminin, kendi dışındaki tüm güçlere saldırdığını, işçi sınıfını, emekçileri, Kürt halkını, gençleri ve kadınları katletmek dışında hiçbir işlevi bulunmadığını kaydetti.

Saray ‘ın iktidarının sarsılmasıyla birlikte başlayan saldırı dalgasının, her geçen gün halkları hedef almaya devam ettiğini altını çizen Birleşik Özgürlük Güçleri, gün geçmiyor ki yeni bir katliam, operasyon ve ölüm haberleri ile karşılaşmayalım. Saray, tamamıyla kandan beslenen bir gladio örgütüne dönüşmüş durumda belirlemesini yaptı. Ve yeni katliam planlarının yolda olduğunu anlamanın güç olmadığına işaret etti.

AKP iktidarının, DAİŞ ile sürdürdüğü stratejik işbirliğinin onu eli kanlı bir çeteye dönüştürdüğüne vurgu yapan Birleşik Özgürlük Güçleri,  Suriye eksenli olarak başlayan ve bugün adeta bölgesel çapta bir teröre neden olan bu kanlı maceranın bugün tüm işçi sınıfını, ezilenleri, halkları, kadınları ve gençleri tehdit etiğine dikkat çekti.

Birleşik Özgürlük Güçleri AKP ‘nin, DAİŞ çetesi ile girdiği ortaklığın sonuçlarının açık olduğunu, Saray ‘ın iktidarı sarsıldıkça, saldırganlık düzeyinin her geçen gün artığına, adım adım yaklaşan bir iç savaş tehlikesinin tüm halkları tehdit ettiğini belirtti. Kan, katliam ve ölümden beslenenlerin gerçekleştirecekleri terörün bir sınırı olmadığına, katliam ve savaş makinesine dönüşen geçici hükümetin, hüküm etme yetkileri elinden alınmadan da kalıcı bir barış ve demokrasinin inşa edilme şansı olmayacağı belirten Birleşik Özgürlük Güçleri, işte bu nedenlerden dolayı AKP-DAİŞ faşizmine karşı sürdürülen mücadele kritik bir önem taşıdığını kaydetti.

Ankara’da, Suruç’ta, Diyarbakır’da, Adana ve Mersin’de patlayan bombalar, faşist terörün gelmiş olduğu boyutu gözler önüne seriyor diyen Birleşik Özgürlük Güçleri AKP-DAİŞ faşizminin katliamcı kimliğini bir kez daha gün yüzüne çıktığını belirtti.

Birleşik Özgürlük Güçleri, AKP-DAİŞ faşizminin Kürt halkının on yıllardır sürdürdüğü mücadelenin tüm kazanımlarını yok saymaya, baskı, şiddet ve terör yoluyla sindirmeye ve en nihayetinde de yok etmeye çalıştığını, ancak Kürt halkının başlatılan kapsamlı saldırı dalgasına karşı direndiğine vurgu yaptı.

Kürt halkının kolektif haklarına ve kazanımlarına sahip çıktığını, bunu da tüm alanlarda mücadelesini yükselterek yeni taktik ve stratejilerle sürdürdüğünü kaydeden Birleşik Özgürlük Güçleri, Kürt halkının Saray ‘ın tüm saldırılarına karşı cevap vermekte gecikmediğine de dikkat çekti.

7 Haziran seçimlerinde RTE ‘nin başkan olma hayallerini çöpe atan halkların, kapsamlı bir saldırı dalgası ile karşı karşıya kaldığını belirten Birleşik Özgürlük Güçleri, patlayan bombaların, PKK ile yeniden başlayan çatışmaların ve tüm alanlarda süren askeri ve siyasi operasyonların başlıca nedeninde bu olduğunu belirtti.

1 Kasım seçimlerinin daha şimdiden bir ” intikam ” arenasına dönüştüğüne dikkat çeken Birleşik Özgürlük Güçleri, seçimler nedeniyle PKK ‘nin almış olduğu ” eylemsizlik ” kararını fırsata çevirmeye çalışan AKP/RTE iktidarının etik ve ahlaktan yoksun bir savaş konseptini devreye soktuğunu, bunun da en büyük kanıtının cenazelere dönük saldırılar, eylemsizlik halindeki gerillanın alanlarında sürdürülen operasyonlar olduğunu kaydetti.

DERSİM ŞEHİTLERİMİZİN ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUZ

Geçtiğimiz günlerde Dersim ‘de katledilen 3 HPG ‘li kadın gerilla yoldaşlarımızın önünde saygıyla eğiliyoruz diyen Birleşik Özgürlük Güçleri, Dersim ‘de gerçekleştirilen katliamlar da göstermektedir ki Saray ‘ın terörün baş mimarı haline geldiğini kaydetti.

16 Ekim günü Dersim ‘de yürütülen askeri operasyonlarda katledilen 3 HPG ‘linin sömürgecilere karşı elde silah şehit düştüğünü belirten Birleşik Özgürlük Güçleri, katledilen 3 HPG ‘liden biri olan Heval Yeşilgöz ile de uzun yıllar birlikte mücadele sürdürdüklerine dikkat çekti.

Birleşik Özgürlük Güçleri, Heval Yeşilgöz (Dersim Avaşin Xeyri), Gülistan Önen (Helin Faraşin), Ebru Öz (Omedya Sefkan) yoldaşlar ” halklarımızın kalbine, ruhuna ve bilincine gömüldüler ” dedi.

Yine 22 Ekim tarihinde Dersim ‘in Pulur (Ovacık) ilçesi, Mercan köyü Şahverdi mezrasında 3 TKP/ML TİKKO gerillası yoldaşımız yaşamını yitirmiştir diyen Birleşik Özgürlük Güçleri, gerillalar Cengiz İçli (Ünal), Hakan Çakır (Yurdal) ve Özgüç Yalçın (Sefkan) ‘ın ailelerine, TKP/ML TİKKO savaşçılarına ve tüm halklara baş sağ sağlığı diledi.

” Şehitlere söz olsun ki, Saray Gladiosundan, AKP-DAİŞ faşizminden hesabı sorulmadık tek bir gün bile bırakmayacağız ” diyen Birleşik Özgürlük Güçleri, katliamcı Saray gladiosuna karşı direnirken ölümsüzleşen kadın gerillalar şahsında tüm şehitlerin anılarına ve mücadelelerine sahip çıkacaklarını da kaydetti.

Önceki İçerikYILMAYACAĞIZ…!! SUSMAYACAĞIZ…!! KORKMAYACAĞIZ…!!
Sonraki İçerikÇOCUKLARINI ÖFKELİ YUMRUKLARININ İÇİNE YERLEŞTİRDİ ANALAR…!!