Yeni bir mücadele yılını karşılarken

Zorlu bir yılı daha geride bırakıyoruz. Faşizmin baskılarının giderek arttırdığı, savaşı ülke sınırları dışına taşıdığı, baskı gözaltı, tutuklamaların bolca yaşandığı bir yıl. Emekçilerin sefalete mahkûm edildiği, iş cinayetlerinin artık rutin hal aldığı, yokluk ve yoksullukta insanların açım deyip intihar ettiği ve kadın cinayetleri, taciz ve tecavüzlerin devlet eliyle katlanarak arttığı bir yıl oldu.

Tüm bu olumsuzluklar karşısında direnmenin, boyun eğmemenin de giderek yaygınlaştığı, mücadele faşizmi yıkma, geriletmede henüz gözle görünür olmasa da mayalandığı, çelikleştiği bir yıl oldu. Kadın direnişleri, işçi cinayetleri ve doğa talanına karşı direnişlerinin giderek daha yaygınlaştığı, rehin alınan tutsakların üzerinde baskı, hak gaspları ve faşist uygulamaların arttığı zindanlarda direniş, faşizme boyun eğmeme, direnişin onuru olmaya devam ediyor devrimci tutsaklar.

Bunlarla birlikte kapitalizmin ve faşizmin baskı sömürü cenderesinde yaşam kavgası veren ezilenlerin, emekçilerin birde Corona virüsü salgınıyla boğuşması, yaşam koşullarını, iş koşullarını daha da zorlaştırmış durumda.

Emekten, özgürlükten insanca bir yaşamın kavgası ve karanlıkları aydınlığa ulaştırmak için her alanda mücadele eden, bedel ödeyen özgürlük emekçilerine… Kapitalizmin ve faşizmin tüm baskı sömürüsüne karşı umudunu yitirmeyen halklarımızın, devrimcilerin, dağlarda, kentlerde hayatın her alanında mücadele eden, yaşam kavgası verenlerin yeni yılını kutluyoruz. Yeni yılın ortak emek ve çabamızla zulmün son bulduğu, insanca, özgür ve kardeşçe bir arada yaşayabildiği, Sosyalizm hedefine ulaştığımız bir yıl olması inancıyla. Yeni yılda zaferi hep birlikte kazanacağımız bilinciyle. Hayatın her alanında yüreği direnişten yana atan, kapitalist- emperyalist sisteme savaş açan, faşizmin baskı zulüm politikaları karşısında mücadele eden, emekten, özgürlükten, sosyalizmden yana yüreği atan, umudu diri tutanların yeni yılını kutluyoruz.

31 Aralık 2020

Önceki İçerikİşçilerden asgari ücret protestosu: Açlığa mahkum ettiniz
Sonraki İçerikFidel Castro: “Devrim şimdi başlıyor”