Siyonist İsrail Filistin’de, Faşist Türkiye Rojava’da soykırım yapıyor

Kuruluşu soykırım üzerine olan Türkiye Cumhuriyeti, tarih boyunca hep katliam, soykırım üzerinde yükselmiştir. Bugünde Kürtlere karşı katliam, soykırım düzenleyen, Rojava`da Siyonist İsraillin yaptığının aynisini yapan bu faşist işgalciler “Filistin halkının yanındayız” diyor.

Rojava`da devam eden soykırıma destek verenler, savunan katilerin Siyonistlerin soykırımına karşı çıkışlarında bir samimiyet olabilir mi? bu biraz parlamentosu bile olmayan Sudi Arabistan’ın Suriye’ye “demokrasi getirme” demagojisine benziyor.

Her fırsata milliyetçi-şeriatçı hasta kafalar kefenlerini giyip sokağa çıkıyor. Kendi yaptığı katliam soykırımları görmüyor ama; “Türklük, Müslümanlık” adına başka yerlere gidip “şehit olmaya hazır” olduklarını, Suriye’de getirdiği devşirme çetelerle sokağa çıkıp “ordu Gazze’ye” vb safsatalarıyla toplumu kamplaştırıyorlar. O çeteleriniz niye gidip ülkelerinde savaşmıyor? “Ordu Gazze’ye” diyenler ve çocuklarının hiçbiri askerlik yapmamış ya çürük raporu almış veya askerliğini bedeli yapmış “kahramanlar”. Ama bu sahtekârlar, bu kan emiciler savaş çığırtkanlığı yapanlar, din tüccarları, toplumu sadece ırkçılık zehirliyle zehirlemekteler. Devletin en üst kademesinde en aşağıya bu ırkçı, hastalıklı kafalar “çok istemelerine rağmen şehitlik mertebesine ulaşmak” için savas bölgelerine bir türlü girmiyorlar.

Gidemezler çünkü onların tüm derdi yaşanan ortamda nemalanma ve çatışmanın içeriğin çarpıtmak, ırkçı-şoven duyguları büyütmektir, şovenizm zehriyle toplumu çürütürken iktidarlarını garantiye almak ve burada nemalanmaktır.

İsrail Gazze’ye her gün tonlarca bomba yağdırıyor. Türkiye’nin Suriye’de çaldığı petrol Bilal oğlan, damat üzerinde İsrail’e yollanıyor. İsrail soykırımı sürdüre bilsin diye ona ihracata devam edenler, karlarına kar katanlar bu suçun ortağı ve yaşanan soykırımda rantlarına rant katma çabasındalar. Onlarının karşıtlığı hâkli ve meşru Filistin halkının mücadelesinin yanındaymış gibi yaparak dünya kamuoyunda yalnızlaştırma, haklılığını gölgelemektir. Uluslararası emperyalist güçlere “karşı” cephede destek olmaktır. Onlarda haklı Filistin mücadelesini şeriat, radikal İslamcılık ve DAİŞ vb imajıyla yalnızlaştırmaya, soykırımı meşrulaştırmaya çalışıyorlar. Haklı ve onurlu Filistin mücadelesini yalnızlaştırma ve haklılığının yerine insanlık için “bir tehlike” haline getirme bir projededir. Bunun içindir ki Siyonist İsrail ve emperyalist haydutlar bu yaşananları “İsrail – Hamas” savaşı diyerek çarpıtmaktalar.

Mangalda kül bırakmayan, hamaset nutukları çeken eli kanlı katiler ve suç ortaklarına önce Rojava’da ki soykırıma bir karşı çıkın demiyoruz, çünkü onlar zaten onun yaratıcı ve uygulayıcıları.

Hadi İsrail’e ilişkileri kesin, İsrail’e ticareti ve tüm anlaşmaları dondurun, savaşı sürdürememesi için petrol vermekten vaz geçin, petrol akışını kesin vb vb. Ama yok çünkü sahtekârsınız, emperyalist politika-stratejinin bir parçasısınız. Çünkü emperyalizmin o büyük Ortadoğu projesinin bir devamı olan „kargaşa yaratma” sürecinin bir parçası ve uygulayıcısınız. Size verilen görevi yerine getiriyorsunuz.

İsrail’in Filistin’e karşı düzenlediği soykırımda ne kadar suçluysa başta ABD-Avrupa emperyalist haydutlar ve yerli işbirlikçileri olan sizlersiniz. Din tüccarlığıyla Filistin halkının haklı ve meşru mücadelesini karartan katil, soykırımcısınız.

Filistin halkının gerçek dostları dünya anti- emperyalist anti- faşist güçlerdir. Tarih boyuncuda dünyanın her yerinde Filistin’e giden, orada mücadele edenler bu güçler olmuştur/ oluyor. Dünyanın hiçbir ülkesi yok ki özgürlük mücadelesi yürüten devrimci yapının yolu Filistin’de geçmemiş olmasın.

İşte emperyalist haydutlar ve onun yerel uşakları bu damarı kesmek yok etmek için, el birliğiyle Filistin mücadelesini siyonist İsrail’e birlikte bu damarı keserek şeriatçı gurupları geliştirmiş onları güç haline getirmiştir.

Ama onlar ne yaparlarsa yapsınlar Filistin mücadelesi, onun meşru ve haklı özgürlük mücadelesinin onurlu direniş tarihi, onun enternasyonal devrimci damarı yok edilemeyecektir. Dün olduğu gibi bugünde, gelecekte de ülkemiz devrim mücadelesi tarihinde olduğu gibi tüm dünyada, ant- emperyalist, anti -faşist güçlerle birlikte Filistin direnişi efsanesi ve o enternasyonalist geleneği yaşatacağız, kazanan halklar, kazanan Filistin halkı olacak…

22 Ekim 2023

Önceki İçerikFHKC: “Direniş Ekseni’nin saldırgan güçlere karşı saldırıları tarih yazacak”
Sonraki İçerikKan gölüne yansıyan siyasal harita!