Rojava’dan Gazze’ye zafer halkların olacak

1 Kasım Dünya Kobanê Gününü selamlıyoruz…

Şanlı Kobanê direnişinin yıldönümünde onu hazmedemeyen faşist sömürgeci TC Ankara eylemini bahane ederek yürüttüğü savaş ve işgal politikalarını soykırıma dönüştürdü. İsrail’in Filistin halkına karşı yürüttüğü katliam, soykırımı utanmazca ‘kınayan’ faşist sömürgeciler hergün Rojava’ya tonlarca bomba yağdırıyor. Halkın yaşam alanlarını yerle bir ediyor, ayrım yapmada tüm halkı yok etme peşinde. Asıl olarak daha önce çetelerini Kobanê’ye saldırtan, „düştü düşecek “diyen faşist devletin başı çeteleri eliyle işgal edemedi, büyük bir yenilgiye uğradı. Yaşanan insan üstu can bedeli direniş karşısında büyük bir yenilgiye uğrayan çeteleleriyle birlikte asil yenilen faşist sömürgecilerdi ve bu onları daha da korkuttu.  Çeteleri ağır yenilgi alması karşısında bu kez kendisi açıkta devreye girerek Rojava’yı işgale başladı ve bu işgali, tam bir talana bir soykırıma dönüştü.

İşte bugün onurlu Kobanê direnişi ve zaferinin yıldönümü olan 1 Kasım Dünya Kobanê Günü’nü yıldönümünde, o tarihte çağ kapatıp, çağ açan direniş ruhuyla görev faşizme karşı bu devrimci kalkışmayı daha da büyütmektir.  Kobanê’de yükselen devrim ateşi ve enternasyonal dayanışma ruhunu daha da büyütme zamanı.

Filistin’de siyonist İsrail, Kürdistan ve Rojava’da sömürgeci faşist TC halklarımızı katlediyor, soykırımda geçiriyor. Bu katliam ve soykırım karşısında dünya egemen sınıfları her zamanki gibi katiler cephesini onları destekliyor, güç veriyor. Ama her zaman olduğu gibi dünya hakları, ezilenler ise işte bu soykırım, katliam karşısında Filistin – Kürt halkıyla birlikte. Emperyalist haydutlar ve onların işbirlikçisi, uşakları karşısında anti-emperyalist, anti sömürgeci ve anti faşist cepheyi dünya çapında büyütmeye, dayanışma ve mücadeleyi yükseltmek kaçınılmaz bir görev ve sorumluktur.

Faşist işgalci ve sömürgecilere karşı ayağa kalkma, sokakta, meydanda, okulda, fabrikada, hayatın her alanında mücadeleyi yükseltmek devrimci-demokratik tüm kesimlerin, atılan her sloganda, taşta, molotofa vb emekçi halkların devrimci öfkesinde cepheleşmesi zamanı…

Şimdi Gazze’den Kobanêye direniş ruhunu sahiplenerek, faşizme ve emperyalizme karşı Rojava Devrimini yok etme çabaları ve Kobanê’nin yeniden işgal çabalarına karşı, Gazze ve Rojava ’daki katliam ve soykırıma karşı öfkemizi kuşanma zamanıdır…

Rojava’dan Gazze’ye zafer halkların olacaktı…

Yaşasın Kobanê Direnişimiz!

Bijî Berxwedana Kobanê!

Yaşasın halkların özgürlük mücadelesi!

Önceki İçerikFHKC: Kelimeler bir işe yaramıyor, ayaklanın
Sonraki İçerikLübnan Komünist Partisi: “Filistin halkını ve direnişini desteklemek için en geniş halk seferberliği ve uluslararası dayanışma”