Gerillalar: Bu saatten sonra AKP hükümeti düşünsün

Türk Devleti’nin Medya Savunma Alanları’na yönelik hava saldırıları tüm hızıyla sürüyor. Türk devletinin tarihin en kapsamlı saldırılarını gerçekleştirmesine rağmen günlük yaşamlarını  sürdüren HPG ve YJA-Star gerillaları, kendilerine yönelik saldırıların AKP’nin son çırpınışları olarak değerlendiriyor. Kürt halkına yönelik topyekûn bir saldırı başlatıldığını belirten gerillalar, “ ”Türk devleti artık uyanmalı. Rêber Apo ile oynamak ateş ile oynamaktır. Bu ateş onları da yakar… Bizler boyun eğen bir hareket ve örgüt değiliz. Bu saldırılar bizi fazla etkilemedi. Bu saatten sonra AKP hükümeti, düşünsün“ diyor.

Türk savaş uçakları, 24 Temmuz tarihinden bu yana Medya Savunma Alanları’na yönelik aralıksız olarak bombalamaya devam ediyor. Onlarca uçak, tonlarca kazan ve roket ile gerilla alanlarını dövüyor. Bütün bu saldırılara rağmen gerillalar gündelik yaşamlarını aksatmadan sürdürüyor.  Fırat Haber Ajansı(ANF) gerilla kamplarındaki yaşamını görüntüledi. HPG ve YJA-Star gerillaları Türk devletinin Medya Savunma Alanları’na yönelik hava saldırılarını ve AKP’nin  savaş politikalarını değerlendirdi. Oldukça moralli görünen gerillalar, “Savaşa da barışa da hazırız” diyor.

‘BİZ BOYUN EĞEN  BİR ÖRGÜT DEĞİLİZ’

YJA-Star gerillalarından Zinarîn Zinar, bu tür  saldırılarının sonuç alamayacağını belirtiyor. Zinarîn Zinar, AKP’nin Kürt halkına karşı savaş açtığını belirterek, ”Aslında bu süreç seçimler sürecinde başladı, HDP’nin barajı aşacağı anlaşılınca AKP’nin saldırıları arttı. Başta Amed mitingi olmak üzere bir çok yerde saldırılar oldu, çocuklar ve halkımız üzerinde bombalar  patlattılar. Suruç’ta genç yoldaşlarımıza yönelik yapılan katliam bir örnektir. Hunharca katliamlar gösteriyor ki bu saldırılar sadece gerillaya yönelik yapılan bir saldırı değil tüm Kürt halkına yapılıyor.  Bizler boyun eğen bir hareket ve örgüt değiliz” dedi.

‘AKP VE TÜRK DEVLETİ DÜŞÜNSÜN’

HPG gerillası Agît Ararat, gerek  Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın üzerindeki tecrit gerekse de Medya Savunma Alanları’na yönelik yapılan hava saldırılarının karşılıksız kalmayacağını vurgulayarak şunları söyledi: ”Savaş başlamışsa bu yükselecektir. PKK direnişi, başarmış ve zafer mücadelesini yürütüyor. Bundan sonra Önderliğin özgürlüğü temelinde Kürdistan özgürlük mücadelesi yürütülecektir. Önderliğin gerillaları ve militanları olarak hiçbir zaman savaş startını vermedik. Türk ordusu halkımıza ve gerillaya saldırdı. Tabi  bunun da karşılığı olacaktır.”

Bir başka YJA-Star gerillası Dîcle Amargî de,  bu tür bir saldırı beklediklerini belirterek, ”Bizi fazla etkilemedi. Doğru şehit verdik arkadaşlarımız şehit düştü. Ama onların istediği bir sonuç yok. İmha edilecek gibi bir hava yok. Burada yaşam olduğu gibi devam ediyor. Bizim bir cevabımız olacak. Arkadaşlarımız zaten cevap veriyor. Bu saatten sonra AKP hükümeti, düşünsün.  Türk devleti sonucu düşünsün Artık gerek halkın gerek ise gerillanın sabrı taşmış durumda” diye konuştu.

‘YETER ARTIK’

HPG gerillası Rêzan Mêrdîn ise  bu saldırılarının yıllarca gerilla üzerinde devam ettiğini hatırlattı. Türk devletinin gerek Rojava’da gerek ise Kuzey Kürdistan’da yaşadığı yenilginin sonucunda bu saldırıları düzenlediğini belirten Mêrdîn, “ Bu yolla kendisini yenilgi durumundan kurtarmaya çalışıyor. Biz bu saldırılara en iyi bir şekilde cevap vereceğiz” diye ekliyor. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecride de değinen gerilla Rêzan Mêrdîn, sözlerini şöyle sürdürüyor: ”Türk devleti artık uyanmalı. Rêber Apo ile oynamak ateş ile oynamaktır. Bu ateş onları da yakar. Çünkü bu bizim kırmızı çizgimizdir.”

Egît Qerqelî adlı gerilla ise “Biz gerilla gücü olarak, büyük bir içtenlikle savaşmak istiyoruz. Ya biz ya onlar. Yeter artık” diyor.

* ANF’den alinmistir

Önceki İçerikDevrimci hazırlıklar devrimci savaş zorunluğuna göre yapılmalıdır
Sonraki İçerikVan’da on binler savaşa karşı barışı haykırdı