Gazze’de Rojava ya katliam ve soykırıma dur diyelim

ABD, NATO emperyalist haydutlar İsrail’le el ele katliam, soykırım düzenliyorlar. Bunlara sunulan her destek, her ilişki bu soykırıma ortak olmak, başta Filistin halkı olmak üzere Rojava ve mazlum haklara karşı yapılan katliamlara suç ortaklığıdır.

ABD ve Avrupa emperyalist güçlerinin faşist TC’nin Rojava’ya yönelik katliam, soykırımına yönelik sessizlik içindeyken, Ortadoğu’da ki Jandarmalığını yapan siyonist İsrail’e açıkça desteklerini sıraladılar. Bununlada yetinmeyerek İsrail’e ülkelerinde Filistin’e yönelik destek eylemlerini de yasakladılar, yapılan eylemlere saldırmaktan geri durmadılar.

Savaş siyonist İsrail’e Filistin arasında çoktan çıkarak, Filistin halkıyla emperyalist haydutlar ve onların maşası konumunda ki Siyonist İsrail arasında. Dolaysıyla mazlum halklar ile emperyalist haydutlar ve dünya ezilen halkları arasında bir savaşa dönüşmüştür. Saldırılarda hiçbir kural, hiçbir sınır tanımıyorlar, evleri, hastaneleri, su kaynaklarını, ulaşım ve iletişim altyapısını her şeyi hedef alıyorlar. Emperyalist haydutların denetimi ve çıkarlarına yönelik en ufak bir yasak bomba ve kimyasal kullanıldığında dünyayı ayağa kaldıranlar, Siyonistlerin her türlü yasak bomba ve kimyasal kullanmasına, kabul etmesine rağmen sesleri çıkmamaktadır. Artık katledilen sivil halk, çocukların sayısı yüzleri aşmış ve her geçen günde artmaktadır.

Her dönem emperyalist haydutların desteğiyle hareket eden İsrail işgal ettiği topraklardan Filistin halkına karşı uygulamadığı zülüm, katliam kalmadı. Sürekli baskı katliamla yüz yüze yaşayan Filistin halkı sürgün edilmiş, sürekli topraklarında edilmiş. Kalanlar ise işgalci yerleşimcilerin saldırıları, evlerinin yakılması, evlerine topraklarına el konması ile yüz yüze kalmışlar hep. Siyonist İsrail her dönem işgalcileri teşvik etmiş, kolluk küvetlerini bu Siyonist faşist işgalcilerin emrine varmıştır adeta.

Başta Gazze olmak üzere Filistin halkına yönelik sürekli ambargo, baskı ve bombar dumanlarıyla hayatı çekilmez hale getirmiştir. 7 Ekim hamlesini bahane ederek tam bir soykırıma girişmiştir. Faşist işgalci TC’nin Ankara’da ki devrimci eylemi bahane ederek Rojava’ya karşı giriştiği soykırım gibi. Günlerdir Gazze’ye ölüm yağdırıyor. Hiçbir savaş kuralı tanımayan katiler dünyanın gözü önünde insanlık suçu işlemeye devam ediyorlar.

ABD ve Avrupa hükümetleri ve basını Rojava’yı görmemezlikten gelirken, İsrail ile suç ortağı yapıyorlar. ABD Başkanı Joe Biden, İsrail’de katıldığı basın toplantısında, “İsrail kendini savunmak için ne gerekiyorsa yapabilir, bunun olmasını da temin edeceğiz…’’ diyerek katilere cesaret veriyor. Çünkü bugüne kadar, ‘barış, demokrasi’ safsatalarıyla ABD emperyalizmin dünyanın her köşesinde neler yaptığı hafızalarda. ABD başını çaktığı ve Avrupa devletleri desteği ile birlikte, basını, haber ajansları, yayın kuruluşları da bu iş birliğinin tetikçiliğini yapıyor. Gazze’de de Rojava’da emperyalist ve yerli faşist işbirlikçileriyle etnik temizlik, soykırıma yapıyorlar. Buna hayır demek, bu haydutlar cephesi karşısında halkların dayanışma cephesini büyütmeliyiz.

Emperyalizme ve onun işbirlikçi uşaklarına karşı halklar cephesinde mücadeleyi örmek, yükseltme temel görev ve sorumluğumuzdur. Her türlü işgal, ayrımcılık ve sömürgeciliğe karşı tüm hakların eşit, özgür olduğu bir dünya yaratma kavgasını yükseltelim. Emperyalist haydutlar, faşist siyonist İsrail ve işbirlikçilerine dünyanın istedikleri gibi at oynatacakları bir yer olmadığını, tam tersi onara dar edileceğini gösterme zamanı.

Kürtlerin, Türklerin, Arapların, Yahudilerin birlikte kardeşçe bir arada yaşadığı bir coğrafya yaratma kavgasını yükseltelim… 

Yaşasın Filistin halkının başkaldırı ve direnişi…

Gazze’deki katliamın sorumlusu ABD, Avrupalı emperyalistler, siyonist İsrail ve yerli işbirlikçileridir.

Önceki İçerikFilistin; FHKC’den intifa çağrısı!
Sonraki İçerikFHKC Tarihli Açıklaması