FHKC lideri Mazhar: Sizin iyiliğiniz için, Filistin’in uğruna, birlikte savaşacağız, kazanacağız, başımız dik şekilde özgür olacağız!

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi Genel Sekreter Yrd. Jamil Mazhar, Meyadin TV’de yaptığı konuşmada güncel siyasi ve askeri durumu değerlendirdi ve yayının sonunda halka seslendiği bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmanın detayları şu şekilde:

“Şehit ailelerine, yaşlılara, açlıktan kırılan çocuklara selam olsun”

“Ey her yerdeki sadık halkımız, Gazze’deki gururlu, kahraman, yüce halkımız, kahraman direnişçilerimiz, kahramanlığınızla zaferin sütunlarını oluşturan sizler… Hiçbir kelime sizin hakkınızı veremez, fedakarlıklarınızı anlatamaz.

Şehitlerin temiz ruhlarına, yeryüzündeki en alçak ve aşağılık siyonist eşkiyaların, masumların katillerinin ellerinde dökülen en temiz kanlara selam olsun. Hepimizden daha onurlu olan şehitlerin ailelerine ve yakınlarına, yerinden edilenlere ve yaşlılara, siyonist nefretin ve uluslararası komplonun bombaları, top mermileri ve lavlarıyla evleri yerle bir olanlara, açlıktan kırılan çocuklara selam olsun.

Yaralılarımıza karşı görevlerini yerine getirmek için fedakarca durup fedakarlık yapan doktorlarımıza, sağlık görevlilerimize ve sivil savunma görevlilerimize selam olsun. Dünyadaki tüm kötü ülkelerin ve güçlerin komplo kurduğu kuşatma suçunun acısını çeken ve bedelini ödeyen yaralılara selam olsun. Gerçeği dünyaya ulaştırmak için verilen bu savaşta ileri siperlerde yer alan kahraman hakikat şövalyelerine, gazetecilere ve medya profesyonellerine selam olsun.

Ve selam senin üzerine olsun, ey közlerin, yıkımın ve küllerin altından yükselen, işgalcilerin tüm demir kılıçlarını parçalayan ve yaklaşan zafer tufanını yaratan anka kuşu!

“Sabır ve metanet, direnişin temeli, varlığının özü ve devamının aracıdır”

Ey halkımız, kanımız ve etimiz; büyüklüğünden, gururun ve haysiyetin anlamlarına dair destanlar yazılıyor, sizin azminizin ve fedakarlığınızın büyüklüğüne, yerinden edilmeyi veya teslim olmayı reddetme konusundaki ısrarınıza bakıyoruz ve direniş kelimesinin her manasını onda görüyoruz. Bu sabır ve metanet, sadece Gazze’de değil, tüm Filistin’de direnişin temeli, varlığının özü ve devamının aracıdır.

Acı çok büyük, yaralar derin, ruhlar azap çekiyor, bu adaletsizlikten inliyor ama sizin acı ve öfke çığlıklarınız nesiller boyu sürüyor; işte Filistin devrimini yaratan odur, 7 Ekim destanını yaratan odur, düşmandan intikamı meşrulaştıran odur, bu düşmanı mağlup edecek, iradesi, fedakarlığı ve sağlam direnişiyle saldırganlığı bastıracak olan da odur.

“Filistin halkını yok etme ve yerinden etme planlarını reddediyoruz”

Ey Filistin halkı, ey Arap milleti ve dünyanın özgür insanları; bu savaşın hayatında ve Filistin, bölge ve Arap ulusunun tarihinde, Arap insanının değerini ve onurunu yeniden değerlendirdiğimiz çok önemli anlarla karşı karşıyayız. Filistin davasını tasfiye etme ve Filistin halkını yok etme ve yerinden etme planlarını reddediyoruz.

Birleşik bir ulusal acil durum komutanlığı

Cani düşmanın halkımıza karşı yürüttüğü imha savaşı, tüm Filistin’i ve tüm halkımızı hedef almaktadır ve 7 Ekim’de başlamamıştır. Halkımızın haklarını koruyan ve onların birliğini yansıtan birleşik bir Filistin ulusal duruşuna sahip olmamız gerekiyor. Herkesi bu saldırganlığa karşı koymak için derhal birleşik bir ulusal acil durum komutanlığı oluşturmaya çağırıyoruz.

“Herhangi bir fraksiyonunu şeytanlaştırma veya terörizmle suçlama planlarını reddetmeli”

Bu saldırganlığın hedeflerinin yıkılmasına katkıda bulunmak ve yerinden edilme projeleriyle yüzleşmek için herkes sorumluluk ve talep taşımalı, işgalin ve onu destekleyenlerin direnişi ortadan kaldırma, herhangi bir fraksiyonunu şeytanlaştırma veya terörizmle suçlama planlarını reddetmeli. Dünyanın bütün güçleri bize karşı birleşse bile halkımızın meşru haklarını atlamanın imkânı yok.

“Halkımızın kaderine ilişkin herhangi bir Arap, uluslararası ülke ve partinin planlarına karşı çıkacağız”

Kendi kaderini belirleme ve geleceğini belirleme hakkı yalnızca halkımıza aittir ve ne Gazze’de ne de Filistin’in hiçbir yerinde bu dünyadaki hiçbir gücün veya partinin kendilerine vesayet dayatmasına izin vermeyecektir. Saldırgan güçlerin halkımızın kaderine ilişkin planlarına herhangi bir Arap veya uluslararası ülke veya partinin katılımına karşı çıkacağız ve saldırı durdurulmadıkça, kuşatma kırılmadıkça ve tüm esirlerimiz serbest bırakılmadıkça düşmanın esirleri serbest bırakılmayacaktır.

“Geçici ateşkes hiçbir şeyin yerini tutamaz”

Direniş’in kendi iradesiyle işgale dayattığı geçici ateşkes, saldırganlığın her biçiminin derhal durdurulması, etkilerinin ortadan kaldırılması ve yeniden yapılanmanın gerçekleştirilmesi gerekliliğinin yerini tutmaz.

Sorumludurlar

ABD, tüm sömürge hükümetleriyle birlikte, bu saldırganlığın sürdürülmesinden öncelikli olarak sorumludur. İşgale tüm bombardıman ve imha araçlarını sağlamıştır; bu da, kuvvetlerini ve filolarını tüm onurlu özgürlük savaşçıları için saldırganlığı durdurmaya zorlamaya yönelik meşru bir hedef haline getirmektedir.

Çağrı

Resmi Arap tutumu, saldırganlığı sona erdirmek için herhangi bir düzeyde gerekli olan asgari görevi yerine getiremedi ve Arap Birliği tarafından verilen zayıf kararları bile hâlâ uygulayamıyor. Bu nedenle Arap kitlelerini, bölge halklarını ve özgür dünya halklarını, saldırgan güçlere ve ülkelere karşı mücadelelerini yükseltmeye ve saldırganlığa katılan tarafların çıkarlarına aykırı hareket etmeye çağırıyoruz.

Saldırıda, suçların örtbas edilmesinde, imha savaşında, ölümcül kuşatmada, hastanelerin hedef alınmasında BM başta olmak üzere uluslararası kurumların da suç ortağı olduğunu belirterek, küresel vicdana ve dünyadaki tüm özgür insanlara bu olayın sorumlularını sorumlu tutması ve bu suçlara bulaşma derecesine göre onları savaş suçlarına ortak olarak yargılaması yönünde harekete geçmesi çağrısında bulunuyoruz.

Lübnan, Yemen, Irak ve Suriye

Lübnan’daki direniş eksenini, özellikle Mescid-i Aksa tufanının başlangıcından bu yana Siyonistlere karşı Hizbullah, Yemen, Irak ve Suriye’deki kardeşlerimizi selamlıyoruz. düşman.

Lübnan’daki Direniş Ekseni’ni, özellikle Aksa Tufanı’nın başlamasından bu yana siyonist düşmana karşı gerçek bir yıpratma savaşı vermek için inisiyatif alan Hizbullah’ı; Yemen, Irak ve Suriye’deki kardeşlerimizi selamlıyoruz.

Gazze’deki, Batı Şeria’daki, Kudüs’teki, işgal altındaki iç bölgelerdeki, diaspora ve mülteci kamplarındaki büyük ve kararlı halkımız; tüm dünyanın size karşı komplo kurmasına rağmen, yaptıklarınız ve fedakarlıklarınız sonsuza kadar ölümsüz kalacak ve biz, sorumluluk sahibi bir konumda, sizin ve halkımızın kalkanı, hizmetkarı, onların haklarını savunan bir kılıç olarak kalacağız.

“Direniş, koşulları ve denklemlerini dayatıyor”

Bu saldırganlığı yenmek ve suçlu Netanyahu ve çetesine yeni bir yenilgi yaşatmak için Direniş’e ve onun kararlarına güvenmeli, onun etrafında birleşmeli ve onun bu savaşı yetkin ve sorumlu bir şekilde yönetmesine güvenmelisiniz. Direniş, bu cani siyonist oluşuma karşı kesin ve kaçınılmaz bir zafere giden yolda kendi iradesini, koşullarını ve denklemlerini dayatıyor.

Sizin iyiliğiniz için, Filistin’in uğruna, birlikte savaşacağız, birlikte kazanacağız, başımız dik şekilde birlikte özgür olacağız.

Şehitlere şan olsun… Filistin’e zafer… Esirlere özgürlük… Yaralılara şifa!”

Önceki İçerikArjantin’de Milei kimin çıkarını savunuyor?
Sonraki İçerikBir İtiraf Ve Devletin Nankörlüğü