“Uzun Yürüyüş” Tertip Komitesine

Avrupa’da üç koldan başlatmış olduğunuz “Kürdistan’a Özgürlük”, “Öcalan’a Özgürlük” ve “Rojava ve Kobani”yi sahiplenme adına yaptığınız uzun yürüyüşü, Rojava Devrimci Karargâh savaşçıları olarak selamlıyoruz.

Kürdistan ve Ortadoğu’da tüm halkların ve azınlıkların özgürce yaşam ve kendini ifade etme mücadelesinde bayraklaşan ve barışın adı olan PKK’nin uluslararası güçlerce terörist olarak adlandırılması DAİŞ çetelerinin saldırılarına karşı aldığı kararlı ve muzaffer tutum nedeniyle artık tüm meşrutiyetini yitirmiştir.

Çağrımız PKK’nin terör listesinden derhal çıkarılmasıdır.

Kürdistan’ın özgürlüğü ve Rojava sahasının DAİŞ çetelerinden temizlenmesi için hepimize de büyük sorumluluklar düşüyor. Bu sorumluluğun bilinciyle mücadeleyi büyütmek hepimizin devrimci görevidir.

Kobani direnişi tüm dünya halklarında geniş yankı buldu. Bu direniş tarihsel geçmişimizin Stalingrad’ı ve Vietnam’ı oldu. Nasıl ki Stalingrad ve Vietnam dünya halklarının umudu olduysa bugünde Kobani direnişi eşitlik, adalet ve özgürlük isteyenlerin umudu haline gelmiştir.

Yoldaşlar,

Rojava devrimini korumak ve Kobani direnişinin desteklenmesi adına, siper yoldaşlığı gereği Rojava’da siper yoldaşlarımızla mevzilerde omuz omuza savaşıyoruz. DAİŞ çetelerini Rojava topraklarından atana kadar da savaşmaya devam edeceğiz. Siz değerli yoldaşların başlatmış olduğu bu yürüyüşü anlamlı ve değerli buluyor, mücadeleyi daha da yükselteceğinizi biliyoruz. Ve başlatmış olduğunuz bu uzun yürüyüşü tekrardan selamlıyor, Rojava Devrimci Karargâh savaşçıları olarak başarılar diliyoruz.

Serkeftın yoldaşlar!                       

        

                   YAŞASIN YPG-YPJ

                   YAŞASIN SİPER YOLDAŞLIĞI

                   YAŞASIN DEVRİMCİ KARARGÂH

                   ROJAVA DEVRİMCİ KARARGÂH SAVAŞÇILARI

24.01.2015

Önceki İçerikGezi Devrimciliği Grev Sınıfçılığı
Sonraki İçerikMLSBP-Devrim Cephesi savaşçıları da Rojava’da, Kobanê’de