Manşetler

BİRLEŞİK ÖZGÜRLÜK GÜÇLERİ AFRÎN'DE

 

HALKLARIMIZA!

Sizlere Kobane’den bugüne savunduğumuz, 13 yoldaşımızı şehit verdiğimiz Rojava Devrim topraklarından sesleniyoruz.

Dün IŞİD’den temizlenen bu topraklar bugün TC tarafından işgal edilmeye çalışılıyor. Kendi sınırında IŞİD’e karşı dünyanın en haklı savaşı verilirken kılını kıpırdatmayan, bütün kapılarını çetelere açan, hastaneleri IŞİD’in yaralılarıyla dolduran TC, bugün safını tuttuğu IŞİD’in yerine geçti.

Özgürlük Güçleri olarak diyoruz ki Afrin’i işgal saldırısı, AKP’nin tarihe gömülmesinin başlangıcı olacaktır.

Çaresiz AKP faşizmi, Afrin’de yenilecektir.

AKP’nin karşısında eski dostları IŞİD değil, Kürt halkı başta olmak üzere Suriye’nin bütün halkları ve bu halkların devrimci önderliği vardır. AKP’nin karşısında silahlı, savaş yürüten, IŞİD’i yenilgiye uğratmış Türkiyeli devrimciler vardır.

Ezilenler, emekçiler, kadınlar ve gençler!

AKP yenileceği bir savaşa çoktan girmiştir. Bu işgal kendi çıkmazının göstergesidir. Savaş naralarının bir gerçekliği yoktur. Vuruyoruz, bitirdik, sonuna geldik dedikleri savaşta henüz bir adım yol alamadılar. Medya bas bas terörün sonu geldi desin.

Sizlere yalan söylüyorlar.

Bombaları çocukların, sivillerin üstlerine yağdırıyorlar. Burada Sur’a, Cizre’ye yaptıklarını yapmaya çalışıyorlar.

Onurlu halklarımıza sesleniyoruz!

Yıllarca IŞİD zulmü görmüş halkların kanına girmeyin. Irak’ta olanları, Filistin’de olanları unutmayın. İşgalci, işgalcidir! AKP faşizminin işgaline ortak olmayın.

Atılan her bomba Türkiye emekçilerinin alınteridir. Bu savaşı mutlaka Rojava halkları kazanacaktır. AKP ve destekçileri bu batakta ve yarın Türkiye’yi sürükledikleri iç savaşta yok olacaklar.

Özgürlük Güçleri var gücüyle Rojava devrimini savunacak ve işgale karşı var gücüyle savaşacaktır.

Minbic’te TC bombalı saldırısında ölümsüzleşen Robin için savaşacağız!

Afrin bizim İdilimiz, Zahidemiz, Cömertimiz, Cihanımızdır!

Çetelerinin de AKP’nin de sonu IŞİD gibi olacak.

Türkiye devrimci hareketini Afrin işgaline karşı ortak duruş ve eyleme; örgütlenmeye ve sokağa, mücadeleye, ayaklanmaya çağırıyoruz.

Dünyayı Afrin için AKP faşizmine karşı teşhire çağırıyoruz. TC, işgalci bir faşist devlet olarak bütün dünya halkları tarafından teşhir ve tecrit edilmelidir.

Bütün ezilenleri, genç ve kadınları, Özgürlük Gücü olarak var olabilecek bütün insanları başta Afrin cephesi olmak üzere, bulundukları her yerde Özgürlük Güçleri olmaya, zafere kadar hep birlikte demeye çağırıyoruz.

 

Türkiye devrimi için Afrin’i savunacağız!

Faşizmi ezeceğiz!

Afrin’e Sefer Olur Zafer Olmaz!

 

BİRLEŞİK ÖZGÜRLÜK GÜÇLERİ ROJAVA KOMUTANLIĞI

AFRÎN 23 OCAK 2018

 

 

Yazdır e-Posta

Brosurler

Devrimci Cephe Broşür Dizisi