Flaş Haber

Manşetler

‘Zülküf Gezen Mazlum Doğan’ın ruhunu yeniden yaşattı’
Created on Salı, 19 Mart 2019 02:06
  ‘Zülküf Gezen Mazlum Doğan’ın ruhunu yeniden yaşattı’ Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a ...

Read more

Bir Devrimci, Bir Komünist, Bir Enternasyonalist, Lorenzo Orsetti (Têkoşer Piling) Yoldaş Ölümsüzdür
Created on Salı, 19 Mart 2019 00:18
  Bir Devrimci, Bir Komünist, Bir Enternasyonalist, Lorenzo Orsetti (Têkoşer Piling) Yoldaş ...

Read more

Zülküf Gezen Yoldaş ölümsüzdür
Created on Pazartesi, 18 Mart 2019 23:32
    Zülküf Gezen Yoldaş ölümsüzdür Şan olsun Newroz ateşini bedeniyle gürleştirenlere...

Read more

BİR FEDAİ AÇLIK GREVİ DİRENİŞÇİSİ NİMET SEVİM YAZDI...
Created on Pazartesi, 18 Mart 2019 23:06
  Yapılanlar yeterlidir demek münafıklıktır Bizler için sanırım hiçbir Mart, 2019 Mart ay...

Read more

Cumartesi Anneleri Ali Kırlangıçlı’nın akıbetini sordu
Created on Pazar, 17 Mart 2019 02:35
Cumartesi Anneleri 729’uncu haftasında 1993 yılında gözaltında kaybedilen Ali Kırlangıçlı’nın ak...

Read more

Sarı Yelekler eyleminde çatışma çıktı
Created on Pazar, 17 Mart 2019 00:28
Fransa'da 18 haftadır devam eden Sarı Yelekler eyleminde bugün başkent Paris'teki protestolara p...

Read more

İki bini aşkın kentte iklim yürüyüşleri
Created on Cuma, 15 Mart 2019 23:57
İklim için küresel çapta greve giden lise ve üniversite öğrencileri, 2 bini aşkın kentte dersler...

Read more

16 MART KATLİAMINI UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ!
Created on Cuma, 15 Mart 2019 20:44
  Tarih 16 Mart 1978. İstanbul Üniversitesi'nde faşist katillerin öğrencilere karşı gelişt...

Read more

‘Zülküf Gezen Mazlum Doğan’ın ruhunu yeniden yaşattı’
‘Zülküf Gezen Mazlum Doğan’ın ruhunu yeniden yaşattı’
Bir Devrimci, Bir Komünist, Bir Enternasyonalist, Lorenzo Orsetti (Têkoşer Piling) Yoldaş Ölümsüzdür
Bir Devrimci, Bir Komünist, Bir Enternasyonalist, Lorenzo Orsetti (Têkoşer Piling) Yoldaş Ölümsüzdür...
Zülküf Gezen Yoldaş ölümsüzdür
Zülküf Gezen Yoldaş ölümsüzdür
BİR FEDAİ AÇLIK GREVİ DİRENİŞÇİSİ NİMET SEVİM YAZDI...
BİR FEDAİ AÇLIK GREVİ DİRENİŞÇİSİ NİMET SEVİM YAZDI...
Cumartesi Anneleri Ali Kırlangıçlı’nın akıbetini sordu
Cumartesi Anneleri Ali Kırlangıçlı’nın akıbetini sordu
Sarı Yelekler eyleminde çatışma çıktı
Sarı Yelekler eyleminde çatışma çıktı
 İki bini aşkın kentte iklim yürüyüşleri
İki bini aşkın kentte iklim yürüyüşleri
16 MART KATLİAMINI UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ!
16 MART KATLİAMINI UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ!

Leyla Güven: Kimse grevi sonlandırmamızı beklemesin!

 

Leyla Güven’in başlattığı ve dalga dalga yayılan açlık grevi eylemleri devam ediyor. Faşist TC yaşadığı sıkışma karşısında açlık grevlerini sonlandırmak için Kürt Halk Önderi üzerindeki tecriti kaldırma yerine kardeşi Mehmet Öcalan’la görüştürerek bir hilebazlıkla direnişleri sonlandırmak istedi. İmralı’da, tüm zindanlara ve tüm topluma yaydığı bu tecrit karşısında sessiz kalmak faşizme boyun eğmektir. Faşist TC’nin bu manevrasına karşılık, açlık grevi eylemlerine devam sloganıyla yanıtladı direnişçiler.

Eylemlerin giderek şehadet noktasına varması karşısında, tecrit ve faşizmin baskı politikaları karşı eylemlere katılmak, destek sunmak, faşizm karşısında tek yumruk olmak hepimizin tarihsel ve insani görevidir.

Açlık grevleri;

Leyla Güven süresiz açlık grevi 58’inci gününde…

Hewlêr'deki HDP üyesi Nasır Yağız’ın eylemi 55’inci gününde.

Strasburg’da açlık grevi 29’uncu günüde.

Zindanlarda 30’uncu gününde.

Leyla Güven: Kimse grevi sonlandırmamızı beklemesin!

 

Amed’de tutuklu Leyla Güven, Öcalan üzerindeki tecridin kalkmadığını belirterek, açlık grevi eyleminin süreceğini bildirdi.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kırılması amacıyla 68 gündür açlık grevi eyleminde olan Leyla Güven, Öcalan ile son görüşme ile de tecridin kalkmadığını kaydetti.

Leyla Güven, “Kimse bizden bu görüşme ile eylemi, grevi sonlandırmamızı beklemesin. Taleplerimiz yasa dışı değil meşrudur" dedi.

Güven JinNews’e gönderdiği mesajda, “Bir gider bin geliriz. İlkelerini hep akılda tutarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Direnerek kazandık, şimdi de direniyoruz ve kazanacağız” vurgusunda bulundu.

SAĞLIK DURUMU

Güven’in mesajı şöyle:

“Öncelikle sağlığıma ilişkin kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Günlük sağlık kontrollerim yapılıyor. Son 20 gündür tansiyonda bir iniş var. Örneğin sabah ölçümlerinde 7/5 olan tansiyon, akşam ölçümünde 11/6 olabiliyor. Bu durum bende sürekli bir uyku haline neden oluyor. Kiloma ilişkin ise yaklaşık 9-10 kilo civarında kaybım var. Ayrıca yürümekte zorluk çekiyorum, baş ağrılarım yoğunlaştı. Mide bulantıları, yüksek ateş, ışık, koku ve sese karşı hassasiyetim artarken, sıvı alımında zorluk çekme ve su içmemde de azalma var. Tüm bu belirtiler gün geçtikçe artıyor. Sanırım şimdilik bunları belirteceğim.

DİRENİŞ KORKUTMAYA DEVAM EDECEK

Grevimin 68’inci günündeyim. Nasır Yağız arkadaşımız 55., Strasbourg’daki 20., bütün cezaevlerinde 226 arkadaşımızdan ilk grubun grevi 30’uncu günü ise geride bıraktı. Büyük kararlılık ve moralle yürüttüğümüz eylemimiz halkımızın yaşadığı her coğrafya da güçlü bir sahiplenmeyle karşılanması bizlere ayrıca bir motivasyon sağlamakta. 14 Temmuz ruhu ile süren eylemimize yönelik sahiplenmeyi AKP-MHP faşist ittifakı engellemek için her türlü saldırıyı devreye koymaktadır. Gözü dönmüş AKP polisi Amed halkının en ufak demokratik tepkisini bile zorla engellemektedir. Dokunulmazlığı olan vekilleri darp ederek, halka mesaj veriyor: “Eğer devam ederseniz sizler de aynısını hatta daha beterini yaparız” deniliyor. Kuşkusuz sadece Amed değil, Van, Urfa, Batman ve daha birçok yerde yapıyor. AKP içeride de hızını alamayarak Yeni Yaşam gazetesinin zindanlara alınmamasının talimatını vermiş. Hukuk hiçe sayılıyor. Gazetede grevle ilgili haberler gerekçe gösterilerek verilmiyor. Demek ki grev, grevin haberleri AKP’yi epey zorluyor. Korkusunu baskıyla örtmeye çalışıyor ama nafile… Direniş daha çok korkutmaya devam edecek.

TECRİT DEVAM EDİYOR

Avukatlarımdan aldığım bilgiye göre, Sayın Öcalan’ın kardeşi Sayın Mehmet Öcalan adaya götürülmüş ve bir görüşme gerçekleştirilmiş. Sayın Öcalan’ın durumunun iyi olduğu belirtilmiş. Bu bilgi elbette çok önemli. Eminim Kürt halkı açısından büyük bir moral olmuştur. Halkımızın da bildiği gibi bu görüşmeyle tecrit kalkmış değil. Daha öncesinden deneyimlerimiz var. 2016 yılında benimde aralarında olduğum 50 Kürt siyasetçi tecridin kalkması için dışarıda açlık grevi başlattık. AKP o dönem Sayın Mehmet Öcalan’ı İmralı’ya Sayın Öcalan ile görüşmeye gönderip, Sayın Öcalan’dan mesaj gelmesiyle eylemi bitirmiştik. Fakat tecrit devam etmişti. Şimdi ise benzer bir yöntem denemiştir.

KİMSE GREVİ SONLDANDIRMAMIZI BEKLEMESİN

Sayın Öcalan politik bir önder ve liderdir. Ailesi için o adada tutulmuyor. Diğer tüm tutsaklar gibi ailesi ile görüşme hakkı bulunuyor. Bizim talebimiz başından beri çok nettir. İnsanlık suçu olan bu tecridin kalkması, Sayın Öcalan’ın ailesi, avukatları, siyasi heyetlerle görüşebilsin, demokratik çözümün, kalıcı barışın sağlanması için çabalarını, görüşlerini sürdüreceği koşulların oluşturulması olarak belirledik. Dolayısıyla kimse bizden bu görüşme ile eylemi, grevi sonlandırmamızı beklemesin. Taleplerimiz yasa dışı değil meşrudur. AKP-MHP faşizminin amacı bize bedel ödettirmek ise biz bu bedeli göze alarak greve başladık. Bizler de bu faşist ittifaka, iktidara bir uyarıda bulunmak isteriz. Zindanlardan tabutlar çıkmaya başlarsa sizler de hiçbir şey olmamış gibi yerinizde duramazsınız. Sayıları 226’yı bulan evlatlarının her gün eridiğini bilen Kürt halkının yerinde duracağını kimse düşünmesin.

DİRENEREK KAZANDIK, KAZANACAĞIZ

Tarih bu gibi örnekler ile doludur. Küresel gelişmelerin yaşandığı dünyada karşılıklı bedel ödemenin hiç kimseye yararı yoktur. Bizler elimizde tek şey olan canımızı ortaya koyduk. Sizler de devletin bütün imkanları ile üzerimize geliyorsunuz. Elbette bu hiç aşılamaz bir durum değildir. Türkiye’de hala aklı selim düşünebilen, hakların kardeşliğine inanan, demokratik ekolojik, kadın özgürlükçü yaşamı savunan, ahlaki politik bir sistemde yaşamak isteyen milyonlar var. Bir gider bin geliriz. İlkelerini hep akılda tutarak mücadelemizi sürdüreceğiz. Direnerek kazandık, şimdi de direniyoruz ve kazanacağız.”

Tuncel ve Irmak süresiz-dönüşümsüz açlık grevine başlıyor

AKP rejiminin tutsak ettiği DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ile HDP eski Milletvekili Selma Irmak, Salı gününden itibaren süresiz dönüşümsüz açlık grevine başlayacaklarını duyurdu.

Tuncel ve Irmak, Kandıra Cezaevi’nde rehin tutuluyor. HDP’li tutsak vekil Leyla Güven’in Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerindeki tecride karşı açlık grevi 68 gününde sürerken, Tuncel ve Irmak da bu greve katılacaklarını bildirdi.

 

Tuncel ve Irmak’ın mesajı şöyle:

 

"Leyla Güven arkadaşımızın başlattığı süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi 68'inci gününde ve bütün cezaevlerinde yeni katılımlarla direniş büyüyerek devam ediyor. Leyla Güven'in talebi bireysel değil, toplumsal bir taleptir. Milyonlarca Kürdün ve demokrasi, barış ve özgürlük isteyen milyonların talebidir. Sayın Öcalan'ın kardeşi ile yapmış olduğu yarım saatlik görüşme önemlidir. Ancak bu tecrit ve izolasyon politikasının son bulduğu anlamına gelmemektedir. Mutlak tecrit ve izolasyon politikasının son bulması için bizler de 15 Ocak'tan itibaren süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemine başlıyoruz. Mutlak tecrit son bulana kadar eylemselliğimizin devamı konusundaki kararlılığımızı belirtmek istiyoruz. Tüm demokrasi güçlerine açlık grevi direnişçilerinin taleplerinin karşılanması için dayanışmaya ve mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz."

Yazdır e-Posta

Devrimci Cephe Broşür Dizisi

Devrimci Cephe Broşür Dizisi 10 -  Neden Devrimci Cephe

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Broşür Dizisi 9 -  Yol Açıldı

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Broşür Dizisi 8 -  Haziranları Devrime Evriltmenin Taktik Gerekleri

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Broşür Dizisi 7 - Devlet, Faşizm..

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Brosur Dizisi 6 -  Orgutlenme

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Brosur Dizisi 5 -  Yabancılaşma

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Brosur Dizisi 4 - Propaganda

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Brosur Dizisi 3 - Yoldaslik

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Brosur Dizisi 2 - Siyasi Egitim Uzerine

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Devrimci Cephe Brosur Dizisi 1 - Devrimci miyiz?

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95
Nisan Koprusu

Notice: Undefined variable: row in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95

Notice: Trying to get property of non-object in /home/devrimc2/public_html/modules/mod_bt_contentshowcase/tmpl/themes/metro/metro.php on line 95